Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Kuba.nerc
Posty: 6
Lokalizacja: Łódzkie

Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Postautor: Kuba.nerc » 24 mar 2020, 23:22

Witam , mam pytanie odnośnie sprzedaży ślimaka na koniec tego sezonu. Skąd moje pytanie - jak wszyscy wiemy Koronawirus robi straszne szkody min. W Hiszpanii i Włoszech i czy będzie gdzie sprzedać ślimaki w tym roku . Jakie są Państwa myśli :?:
R E K L A M A
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 25 mar 2020, 09:01

Koronawirus jest na calym swiecie. Wlosi czy Hiszpanie nam nie powiedza, ze nie przyjma naszych slimakow bo mamy koronaworusa. Koronawirusa ma praktycznie kazde panstwo na swiecie wiec gdyby rozumowac w ten sposob wszystkie fabryki musialyby byc zamknięte. Tylko taka sytuacja gospodarcza kraju zmusilaby nas wszystkich do jedzenia slimakow zamiast szukania rynkow zbytu dlatego moim zdaniem jest to wielce nieprawdopodobne bo idac tym sladem gospodarczo kazdy kraj raczej by sie juz nie podniosl. Co prawda wielomiesieczne kwarantanny sa w opcjach rzadu wielu Panstw ale trzeba pamietac ze produkujemy zywnosc! Ludzie musza jesc. Jeszcze sie okaze ze slimaki beda niezla alternatywa dla miesa po 35pln za kilogram jak to juz gdzieniegdzie widac i slychac. Uwazam, ze obecna sytuacja jesli z powodu koronawirusa nie wykluczy kluczowych europejskich fabryk zajmujacych sie slimakami nie spowoduje rowniez zmiejszenia popytu na nje a tym samymnie bedzie miala negatywnych skutkow jesli chodzi o cene za kg. Transport miedzynarodowy nie stanie. To na 10000000% inaczej moglibysny miwic o koncu swiata. Firmy tranaportowe moga miec opoznienia z uwagi na korki na granicach ale jesli zadne Panstwo nje bedzie mialo mozliwosci podrozowania w strefie szengen rozladuja sie te korki samoistnie. Jesli nie po prostu zamiast 3ch dni ciezarowka bedzie jechac tydzień ale w koncu dotrze do celu.
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Postautor: dawideo1994 » 25 mar 2020, 10:18

Bardzo dobrze ujęte
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Postautor: skorupiak » 25 mar 2020, 12:53

To jest wielkie gdybanie co dalej będzie.Ktoś wspomniał że będzie dobre mięsko w polsce po 35zł/kg.Owszem klient w restauracji tyle zapłaci a nawet wielokrotnie więcej ale hodowca sprzeda mu za 10 zł/kg tuczu,w zeszłym roku już indywidualni hodowcy wchodzili w dupe restauratorom w Warszawie wciskając im po 12 zł/kg byle by tylko coś sprzedać .
Gwiazdek
Posty: 64
Lokalizacja: Tajemnica
Hoduję: Müller

Re: Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Postautor: Gwiazdek » 31 mar 2020, 12:15

Ja spasowałem w tym sezonie,przed chwilą za dobre pieniążki udało mi się sprzedać repro. Trzeba mieć nie równo poukładane żeby w takiej sytuacji robić ślimaki.Pozdrawiam Wszystkich do przyszłego sezonu
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Postautor: skorupiak » 31 mar 2020, 18:40

W mojej bliskiej okolicy dwóch starych hodowców zrezygnowało a trzeci nowy nie spróbował zaczynać
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Postautor: Jackob29 » 31 mar 2020, 23:13

Znajomy teraz odpuszcza i ja się mocno nad tym zastanawiam
Gwiazdek
Posty: 64
Lokalizacja: Tajemnica
Hoduję: Müller

Re: Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Postautor: Gwiazdek » 01 kwie 2020, 08:54

Hoduj! To na jesieni będziesz pasteryzował w słoikach żeby co póżniej jeść :lol:
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Postautor: Jackob29 » 01 kwie 2020, 09:41

Jak nie będę miał co zrobić z kokonami to pewnie wypuszczę w pole, żeby przez zimę było co jeść :lol:
R E K L A M A
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Sprzedaż ślimaka 2020 i Koronawirus

Postautor: dawideo1994 » 01 kwie 2020, 12:12

Może nie ma się co na zapas stresować. Według mnie do jesieni się unormuje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości