Cena skupu

zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Cena skupu

Postautor: zwariowany smyk » 24 sie 2020, 16:29

A ja myślę że minie jeszcze z 5-10 lat i ceny będą dużo niższe, zaczynają się dotacje, spółdzielnie, ślimaka z roku na rok jest coraz więcej, może i na zachodzie dużo ludzi rezygnuje ale wschodnie i uboższe kraje coraz więcej robią gdzie biją nas ceną. Dojdzie kiedyś do takiego stanu jak w świniach, kurach, jajkach itp. marża będzie dwa razy mniejsza niż teraz i jak będziesz miał 10 ton to będziesz malutki. A zarabiać będą tylko farmerzy z 50-100 ton sprzedający przy okazji oseska na zachód i pośrednicy. 99% branży tak przechodzi i przyjdzie taki czas w ślimakach bo niby czemu miało by być dobrze.
R E K L A M A
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Cena skupu

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 24 sie 2020, 21:29

Tak jest w kazdym biznesie; chyba, ze jest ktos ksiedzem to na ten temat sie nie wypowiem. Generalnie
"Rob swoje ryzyko jest twoje" tak bylo jest i bedzie i niewazne czy hodujesz kury czy slimaki.
Możesz równie dobrze prowadzic dzialanosc gospodarcza placac haracz w wysokosci 1400 miesiecznie do zus i zyc w niepewnosci czy twoje usługi badz towar sie sprzedadzą. Hodujac slimaki zostaliscie z marszu rolnikami ktorzy uzaleznieni sa od rynku badz od pogody i gadanie tego nie zmieni czy to sie komus podoba czy nie.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Cena skupu

Postautor: SnailsHodowca » 25 sie 2020, 09:33

Kolega mxb dobrze pisze. Potwierdzam i pamietam jak sie sprzedawalo pieknego slimaka 1 klasa za 8 zl/kg i gafanie niech sie ktos w skorupke pocaluje nic nie zmieni. Nie pasuje nie sprzedawaj za 8 i zostan z towarem w chłodni a jak chcesz to sprzedaj za 8 i cos sie zarobi. Ale pamietam tez lata ze 2 klase sie sprzedawalo za 8-8.5 zl/kg i wtedy nikt nie plakal.
Prawda jest taka jak napisal razy dwazy cyzy ryzy rozpoczynajac hodowle slimakow zostalismy rolnikami i nie wszystko zalezy od nas rowniez pogoda jakosc towaru i ilosc towaru.

W tamtym roku slimak byl po 11-12.5 zl/kg i nikt nie krzyczal

Przykre jest to ze ludzie wierza ze sprzedaje sie slimaka po 15 albo 18 zl/kg a pozniej na koniec sezonu bilans kosztow i zyskow sie niezgadza.

Czasani trzeba sie zastanowic czy kupic oseska za 3000 zl na tone czy moze gdzie indziej za 2000 zl na tone. Jak w kazdym biznesie ruszyc glowa i obnizac koszty produkcyjne to i zyski sie pojawia.

Nie chce aby to co napisalem wygladalo ze sie mądrze bo tak nie jest poprostu hoduje slimaki juz kilkaa ladnych lat i wiem jakie byly sytuacje na rynku, mysle ze niektórzy na tym forum nawet nie zdaja sobie sprawy jak wygladaly lata np 2010 -2015. Az sie wlosy stwaly.

Pozdrawiam
Helixaspersasnails
Posty: 4
Lokalizacja: Warka
Hoduję: Müller

Re: Cena skupu

Postautor: Helixaspersasnails » 25 sie 2020, 09:51

Posłuchaj " Bysiek" takich jak ty było już wielu by skrytykować moją pracę. Nie twój zasrany interes wnikać w moje ceny pilnuj swojego zada.
Hodowcy którzy kupili ode mnie kokony nie zapłacili więcej niż 1.5. brutto.Więc przestań pieprzyć!!! 10zł przy skupie będą mieli płacone hodowcy którzy właśnie od ciebie lub innych ekspertów takich jak ty kupili kokony, a ty nie zagwarantowałeś im skupu!!!
Z miłą chęcią wstawię niedługo zdjęcia ze skupu jak to nikt do mnie nie przyjeżdża. Przyjeżdża i to właśnie bardzo dużo hodowców którzy właśnie cenią sobie rzetelną współprace. Pozdrawiam Konrad Wieczorek
Bysiek
Posty: 53
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Re: Cena skupu

Postautor: Bysiek » 25 sie 2020, 12:26

Załączniki
Bez tytułu.jpg
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Cena skupu

Postautor: dawideo1994 » 25 sie 2020, 13:27

Czyli można do Pana panie Konradzie jechać sprzedawać ślimaka i na pewno nie będzie żadnego oszukaństwa co do ceny?
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Cena skupu

Postautor: SnailsHodowca » 25 sie 2020, 13:54

No cos tu sie nakladaja sprzeczne informacje
Helixaspersasnails
Posty: 4
Lokalizacja: Warka
Hoduję: Müller

Re: Cena skupu

Postautor: Helixaspersasnails » 25 sie 2020, 14:47

Wprowadzasz ludzi w błąd pokazujesz ofertę która jak najbardziej jest aktualna od pierwszego lipca gdy został zwiększony VAT na 23%
Co ci wogule do tego?

Dla mnie ceny kokonów są jasne bo płacę podatki.

Myślę że są tu hodowcy którzy ze mną współpracują niech się wypowiedzą na ten temat.

Wszyscy byli i będą zadowoleni.

Ludzie którzy mnie hejtują powini zająć się sobą.
Zamiast dokładać tabletki bo im ślimaki spieprzają z parków siedzą tu i na siłę szukają problemów to znajdą.

Żal dupe ściska, bo ktoś sobie ciężką pracą coś wypracował.
A tacy ubolewają nad swoim losem i omijają Warkę szerokim łukiem i na końcu wpadają w wielkie gówno.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu osoby które chcą sprzedać ślimaki w cenach adekwatnych do jakości. Pozdrawiam
Zajader
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia
Hoduję: Müller

Re: Cena skupu

Postautor: Zajader » 25 sie 2020, 18:41

Te ceny 2.5 i 55 zet to z vatem ?
R E K L A M A
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Cena skupu

Postautor: dawideo1994 » 25 sie 2020, 19:06

Zgadzam się z przedmówcami że hodując ślimaki jesteśmy rolnikami i trzeba się czasami pogodzić z cenami jakie są lub jakie proponują. Wszyscy hodowcy tak mają... Czy to trzoda czy bydlo. Jak ktoś nie chce sprzedawać w Polsce to niech szuka sam kontaktów za granicą.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości