Jest nas już trzech :D

grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: grabarz » 23 sty 2017, 16:10

Ja zostawiłem tylko dla siebie na przyszły sezon. Ale myślę ze może ktoś się znajdzie chętny żeby Ci odsprzedać.
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: 0543 » 23 sty 2017, 16:12

Kolego certyfikat od sg ze Eko ? Czy jak pójdziesz do weterynarii świadectwo pochodzenia repro ? bo nie do konca wszystko piszesz
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: 0543 » 23 sty 2017, 16:16

Ślimaki mam
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: 0543 » 23 sty 2017, 16:18

Daj numer poświęcę chwile
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Witam

Postautor: Franek » 23 sty 2017, 21:00

Piotr Fabian pisze:Dzień dobry jestem tu Nowy wiec przedstawić się wypada ,mam na imię Piotrek 1 marca 2017 roku zacznę swój pierwszy sezon z Millerem ( nie mylić z Leszkiem hahahaha: ) moja planowana ilość to 4 T , milo by było nawiązać jakiś kontakt z osobą która jest krótko w tym interesie w celu wymiany informacji o hodowli Pozdrawiam serdecznie

Kolego daruj sobie temat ,za 2-3lata skończysz na OLX biedniejszy o kilkadziesiąt tys.PLN.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: SnailsHodowca » 23 sty 2017, 23:56

Kolego Piotr Fabian już Ci pisałem pogadaj rozsądnie z kimś na forum albo jak czegoś nie wiesz to pytaj... jednak chcesz być chyba mądrzejszy ale nie moja w tym rzecz... tylko mała rada, słuchaj ludzi co tutaj piszą i czytaj dokładnie dobrych rad typu właśnie repro, bo pieniążki szybko z kieszeni uciekną.
Popieram moich przedmówców i sie pod tym podpisuje.
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: borys » 24 sty 2017, 08:18

Witam
Z tego co pisze Piotr zgaduję, że to SG go złapało. Ja zamknęłam 4 sezon i nikt z kupujących nie był zainteresowany żadnym certyfikatem.
Moje spostrzeżenia dot. reproduktorów:
- tzw. liderzy sprzedają zwykły tucz, tyle, że po 100,- zł/kg (jak sobie teraz przeliczyłam to ja płaciłam chyba nawet trochę więcej!!!!!!!!)
- prowadziłam reprodukcję ze ślimaków zbieranych w sierpniu i takich wybranych po zamknięciu sezonu (wybranych, najładniejszych). Zdecydowanie szybciej zaczęły się nieść i w dużej ilości te z sierpnia, mimo, że były hibernowane ciut dłużej niż książkowe 6 m-cy.
Wnioski:
zaczynając, należy kupić zwykły tucz w trochę większej ilości niż trzeba a reprodukcję rozpocząć jakieś 10-14 dni wcześniej niż normalnie.
Piotr, jeśli mnie posłuchasz zaoszczędzisz na jakieś 2 t paszy (może to do ciebie przemówi).
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: Timon69 » 24 sty 2017, 11:45

Ja w tym roku zaczynam od kokonów, uznałem bez sensu szykowania pomieszczenia i ładowania kasy. Lepiej przygotowac dokładnie pola ogrodzenia, palety systemy zraszania. A reprodukcje to zrobie sobie moze taką malutką w garażu na jednym stole aby zobaczyc jak ślimaki sie zachowują jak składają jajka itd. mała praktyka na przyszły rok jak wszystko pójdzie dobrze.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: 0543 » 24 sty 2017, 14:37

To też jest dobra decyzja bo drogie repro wychodzi tak jak oseski czy kokony . Tu trzeba uważać żeby nie dac się oszukać na ilości
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Jest nas już trzech :D

Postautor: skorupiak » 24 sty 2017, 16:39

Rok temu mój syn policzył dokladnie ze 30 kokonów i średnia wychodził około 80 jajek z kokonu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości