Prośba o informacje - początek

vitosnails.pl
Posty: 5
Lokalizacja: Śląsk/Polska

Prośba o informacje - początek

Postautor: vitosnails.pl » 19 paź 2022, 14:26

Witam.
Jestem całkowitym nowicjuszem, który chce spróbować hodowli ślimaków.
Oczywiście pod kątem teoretycznym przeczytałem już mnóstwo informacji od polskich dużych hodowców, holdingów, skupów itp etc.
Co ciekawe, odwiedziłem tego lata te, które są najbliżej położone ale pod adresami podanymi na stronach nie było albo nic/ albo resztki po hodowli.
No dziwna sprawa. Mam nawet fotki z tych wycieczek bo ich właściciele zapewniali po mailach, że istnieją naprawdę i zapraszają do współpracy.

Czytam dzisiaj to forum, i widzę, ze mnóstwo osób wystawiało wiosną swoje paśniki, kołki, palety, kredę itp etc niezbędne do hodowli ślimaków. Dlaczego? nikt ich nie chciał skupić czy hodowla w ogóle nie wypaliła? a jeśli tak to dlaczego?

Druga kwestia: jak rozumiem, większe hodowle skupują od mniejszych po 2-5 ton za 15złotych i sprzedają PSH czy dalej wysyłają na Zachód?
ktoś wie co się dzieje z jego ślimakami po skupieniu ich przez większych polskich graczy na rynku?

Zrobiłem research rynku ślimakowego włoskiego ,francuskiego i hiszpańskiego. Tam obecne ceny sprzedaży sięgają nawet 15 ale euro? Naprawdę wierzycie w to, co czytałem tutaj w postach, ze skup polskiego ślimaka w Hiszpanii to 2-3 euro za kg?

Mam rodzinę we Włoszech, miejscowych. Dzisiaj wysłałem prośbę o ogarnięcie tematu skupu ślimaka mrożonego przez jednego z największych przetwórców konserw ślimakowych we Włoszech. Dam wam znać jak dostanę informację w tym temacie.
Widziałem też ceny mrożonych ślimaków od francuskiego przetwórcy gotowych do spożycia. Jedna sztuka z sosem za 1 euro. pakowane po 12 sztuk. to jest czysty zysk dla przetwórców zagranicznych.

Czy tylko mi się tak wydaje czy innym też, że polscy duzi gracze płaca chyba za mało naszym małym hodowcom i kokosy zarabiają na exporcie ślimaczków na zachód?

i jeszcze jedna sprawa. Wiecie, że można hodować jeszcze inne, większe ślimaki (nie winniczki) nie aspersy?

czekam na wasze opinie.
R E K L A M A
vitosnails.pl
Posty: 5
Lokalizacja: Śląsk/Polska

Re: Prośba o informacje - początek

Postautor: vitosnails.pl » 20 paź 2022, 13:21

Witam.
Dostałem właśnie propozycję od zagranicznego przetwórcy ślimaków. ;)
Pyta o cenę za świeże i za mrożone.
Rozumiem, że mrożone ślimaki sprzedawane skupom powinny być droższe ze względu na koszty ich mrożenia i przewożenia w stanie zamrożonym.
Czy jakieś polskie skupy skupują mrożone ślimaki? Bo nie widzę nigdzie takich ofert.
Miał ktoś styczność z takim procesem sprzedaży swoich ślimaków?
vitosnails.pl
Posty: 5
Lokalizacja: Śląsk/Polska

Re: Prośba o informacje - początek

Postautor: vitosnails.pl » 20 paź 2022, 18:38

Dzięki za odpowiedzi na poprzednie maile. :lol:

14. Euro . Za kg mrożonego. Jeden dzień nowicjusza w branży . Wchodze w to. Pozdro
Mariooosz75
Posty: 2
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prośba o informacje - początek

Postautor: Mariooosz75 » 23 paź 2022, 10:11

Witam
Tak poczatek dobrze jakby sobie pomagali mali hodowcy , a nie zasiegac rad i duzych co chca kasy za szkolenia :shock: i by sprzedac jak najwiecej gadzetòw do hodowli i zarobic ,gdzie np takie pasniki mozna zrobic samemu
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: Prośba o informacje - początek

Postautor: Gumis1970 » 25 lis 2022, 21:44

Witam.
Podziwiam wasza euforie ale ja bym to nazwal naiwnoscia lub wrecz glupota na ktora tez pare lat temu zachorowalem i moja rada wciaz taka sama zayknac temat slimakow i zyc bez dlugow i nerwow.
ABSOLUTNIE NIE TO SCIEMA BEZ SZANS NA SUKCEC.
wiem ze zaraz okrzykna mnie nieudacznikiem ale sorry nie poznalem zadnego udacznika ktoremu slimaki przyniosly kase.
Pozdrawiam i zycze zdrowego rozsadku
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Prośba o informacje - początek

Postautor: Jackob29 » 27 lis 2022, 18:08

Niestety ale podzielam zdanie Gumisia.
Trzymać się z daleka od ślimaków i od ładnych kolorowych firm. Są dużo lepsze, lżejsze i z mniejszymi inwestycjami sposoby na zarobienie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości