Wymogi hodowli konwencjonalnej

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: skorupiak » 27 sie 2020, 17:29

30 arów to 3000mkw, a gdzie jakieś pomieszczenia na zaplecze? No i stwierdzenie że na tym 10 ton, chyba że piętrowo będzie hodował
R E K L A M A
Mojakolej
Posty: 45
Lokalizacja: Lubelskie
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: Mojakolej » 27 sie 2020, 22:42

Hodowla slimaka jest nieopodatkowana ale bardziej z tego powodu ze rolnik ktory to produkuje/hoduje jest zwolniony z podatku dochodowego. Slimak normalnie jako produkt rolny jest opodatkowany VAT 7%. Nie jestem pewien ale na kokonach cos slyszalem o VAT 23? Hodujac ot tak poprostu przypadkiem nie podlegamy podatkowi dochodowemu? Oczywiscie na dzialalnosci gospodarczej wszystkie podatki trzeba uwzgledniac. Tylko jak to sie ma ze strony "wolnej reki"?
R2D222
Posty: 24
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: R2D222 » 29 sie 2020, 09:39

skorupiak pisze:30 arów to 3000mkw, a gdzie jakieś pomieszczenia na zaplecze? No i stwierdzenie że na tym 10 ton, chyba że piętrowo będzie hodował


1 tona na 300 m2, czy coś się zmieniło w tej kwestii
jeśli piętrowo to wychodzi 1 tona na 600 m2

Pytanie dotyczyło formy prawnej hodowli ślimaków.
R2D222
Posty: 24
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: R2D222 » 29 sie 2020, 09:50

zwariowany smyk pisze:https://e-prawnik.pl/interpretacje-podatkowe/ilpb14511-1-40515-2im.html


Dzięki, znam tą interpretację.

A jeśli podatek rolny płaci właściciel działki rolnej a ja na podstawie umowy dzierżawy płacę czynsz właścicielowi to czy obowiązek podatkowy został zaspokojony, czy ma znaczenie kto płaci podatek?

Wydaje mi się, że powinienem się zgłosić z umową dzierżawy do urzędu gminy.
Czy muszę wystąpić o numer producenta rolnego?
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: Jackob29 » 29 sie 2020, 17:36

Jak ja zaczynałem hodowle, dostałem wytyczne jedynie odnośnie numeru weterynaryjnego i nic poza tym. Podatek od działku to sprawa oczywista, bo tak czy tak to trzeba go opłacić.
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: zwariowany smyk » 29 sie 2020, 21:49

R2D222 pisze:
zwariowany smyk pisze:https://e-prawnik.pl/interpretacje-podatkowe/ilpb14511-1-40515-2im.html


Dzięki, znam tą interpretację.

A jeśli podatek rolny płaci właściciel działki rolnej a ja na podstawie umowy dzierżawy płacę czynsz właścicielowi to czy obowiązek podatkowy został zaspokojony, czy ma znaczenie kto płaci podatek?

Wydaje mi się, że powinienem się zgłosić z umową dzierżawy do urzędu gminy.
Czy muszę wystąpić o numer producenta rolnego?

Wszytko zależy od tego czy masz już jakaś ziemię i razem z tą dzierżawą będziesz miał więcej jak hektar przeliczeniowy. Jeśli nie będziesz miał hektara przeliczeniowego to nie ma tematu bo nie staniesz się rolnikiem. Za ziemie płaci się podatek raz do gminy i to kwestia dogadania kto. Potrzebny Ci tylko nr weterynaryjny żeby podczas sprzedaży jakaś kontrola nie przyczepiła się że ktoś przewozi ślimaki niewiadomego pochodzenia. Przy sprzedaży ślimaka nie zapłacisz podatku i jedyne co możesz podpisać z kupującym to zwykła umowa kupna sprzedaży. Jeśli natomiast z tymi 30 arami dzierżawy będziesz miał w sumie hektar przeliczeniowy to powinieneś stać się z automatu rolnikiem ale umowę dzierżawy żeby była ważna dla organów to musisz spisać u notariusza lub w gminie z pieczątką gminy. Zgłaszasz ten fakt w gminie i do agencji, nadadzą Ci numer producenta i działasz w tedy jak rolnik. Ale to już niech cię wypowiedzą rolnicy co i jak w tedy ;)
R2D222
Posty: 24
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: R2D222 » 31 sie 2020, 09:38

Piękne dzięki
Ola2000
Posty: 1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: Ola2000 » 14 kwie 2023, 20:29

Poproszę o przesłanie dokumentacji na adres oligator33@wp.pl z góry bardzo dziękuję.
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: Andrew » 17 kwie 2023, 12:03

Ola2000 pisze:Poproszę o przesłanie dokumentacji na adres oligator33@wp.pl z góry bardzo dziękuję.

Poleciało. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości