Wymogi hodowli konwencjonalnej

reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: reefer » 04 lut 2019, 16:16

Jeżeli nie jesteś rolnikiem , to wet. ma rację - musisz mieć działalność gospodarczą .A jeśli jesteś rolnikiem łaski Ci nie robi , bo hodowla ślimaków jest działalnością rolniczą .
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: Andrew » 04 lut 2019, 18:06

Ja nie prowadzę działalności ani też nie jestem rolnikiem i bez problemu mnie zarejestrowali. Pierwsze słyszę żeby trzeba było prowadzić działalność.

Wyobrażacie sobie co miesiąc płacić pełny ZUS i przy tym utrzymywać się tylko z ślimaków.
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: Mr.Tomq » 04 lut 2019, 19:19

No właśnie !!! Nieuśmiecha mi się płacić ponad 300 zł zusu.Rolnikiem może nie jestem ,ale mamy trochę pola i płacimy podatek rolny.
Z tego co słyszałem to wystarczy żeby sprzedawć płody rolne. No chyba ZUS nie będzie mnie ścigał jak sprzedam troche moich źmioków czy
zboża, itd. chyba do kwoty 40 000 zł. Babka z Powiatowego Lekarza Weterynarii sama nie była pewna swoich słów bo mi póżniej powiedziała
żebym najlepiej popytał się innych hodowców jak oni mają z tą rejestracją.
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: reefer » 04 lut 2019, 20:23

Mr. Tomq , musisz sam sobie odpowiedzieć czy masz status rolnika . To jest bardzo ważne , jeżeli chcesz legalnie hodować ślimaki .Jeżeli nie masz takiego statusu a chcesz hodować ślimaki , to musisz !! zarejestrować dzialalność gospodarczą .A to wiąże się płaceniem podatków za tę działalność tzn. wypełniać corocznie PIT.
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: Andrew » 04 lut 2019, 21:10

reefer, nie zgodzę się by musiał założyć działalność.

Mr.Tomq, jak w pierwszym roku zarobisz 2-3 tyś. zł. to zawsze możesz wpisać w zeznaniu rocznym w polu "inne" kwotę która zrobiłeś i nikt Ci nie zarzuci że podatku nie płacisz. Jak będziesz zarabiał na ślimakach 200-300 tyś. zł to sobie założysz działalność i część rzeczy będziesz w koszty wrzucać więc będziesz do przodu o VAT.

Tak na marginesie 300 zł to ZUS w okresie ulgi, później ponad 1000 zł, czyli 12 tyś. zł rocznie - życzę Ci żebyś tyle chociaż z tych ślimaków zarobił.
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: reefer » 04 lut 2019, 21:25

Andrew - zobacz co napisałeś : radzisz koledze , że zawsze może w zeznaniu rocznym coś tam wpisać . A więc jednak coś zeznawać .Mając status rolnika nie musi nic zeznawac , bo nie ma obowiązku zgłaszać tej działalności do urz. skarbowego . Ja nie napisałem , że musi coś płacić , tylko , że jeśli chce legalnie hodować ślimaki , a nie ma statusu rolnika , musi założyć działalność gospodarczą .
Marci_N
Posty: 6
Lokalizacja: wlkp
Hoduję: Maxima

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: Marci_N » 04 lut 2019, 22:13

Nie jestem rolnikiem i nie mam działalności gospodarczej a legalnie hodowałem.
Pierwszy krok to udać się do agencji rolnej o nadanie nr producenta rolnego, po nadaniu ww nr udajemy się z nim do inspektoratu zarejestrować hodowle.
Tylko tyle i aż tyle miałem łatwienia na starcie
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: reefer » 05 lut 2019, 17:23

Marci_N -gratuluję dobrego samopoczucia .Widzę , że nie dociera do Ciebie , że możesz się mylić .A mylisz się pisząc , że hodowałeś legalnie .Cała procedura , którą opisałeś jest prawidłowa , aby rozpocząć hodowlę ślimaków , tylko że - jeszcze raz to piszę - nie zgłosiłeś tej działalności do urz . skarbowego , to hodowałeś nielegalnie .Zrozum to w końcu !!! Tylko rolnik ryczałtowy nie ma obowiązku zgłaszania swojej działalności do urz. skarbowego .Więcej - rolnik ryczałtowy nie musi mieć nawet numeru NIP. A jeżeli Ty hodowałeś i nie jesteś rolnikiem a miałeś dochód, to ten dochód miałeś obowiązek zgłosić do urz.skarbowego .A ty się jeszcze chwalisz na forum .Gratuluję !
Rainse
Posty: 1
Lokalizacja: Starogard Gdański
Hoduję: Maxima

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: Rainse » 14 lut 2019, 20:04

Witam. Mógłbym prosić o przesłanie mi również całej dokumentacji?
Z góry dziękuję
Rainse
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Wymogi hodowli konwencjonalnej

Postautor: Jackob29 » 08 mar 2019, 09:46

Ja byłem ostatnio, złożyłem podanie z krótkim opisem hodowli, rzutem z satelity na działkę i w sumie tyle. Nic nie mówił o sanepidzie, badaniu wody czy innych wymogach. Ma przyjechać w przyszłym tygodniu zobaczyć co i jak.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości