Rolnicza Pseudo Spółdzielnia Produkcyjna

Hellix Müller
Posty: 1
Lokalizacja: Opolskie
Hoduję: Müller

Rolnicza Pseudo Spółdzielnia Produkcyjna

Postautor: Hellix Müller » 31 mar 2020, 17:47

Witam, przeglądając i czytając forum stwierdziłem, że poza problemami z hodowlą, oszustami i cenami w polskich skupach, wiele osób narzeka na brak miejsca w internecie gdzie można znaleźć dane kontaktowe itd. małych ferm z okolic. Stworzyłem takie miejsce dla ułatwienia kontaktu pomiędzy małotowarowymi hodowlami ślimaka jadalnego w Polsce, mapę na której szybko i bez problemu znajdziecie hodowcę w waszym regionie. Oprócz mapy pomysłów było wiele, od wspólnego mieszania paszy, podglądanie hodowli sąsiada do wyprawy na skup. To nasunęło mi pomysł stworzenia czegoś więcej, a mianowicie Rolniczej Pseudo Spółdzielni Produkcyjnej, w grupie siła pamiętajcie, wystarczy 10 małych hodowli, aby kontraktować zlecenia na 100 ton tuczu za granicą czy targować się w lokalnym skupie. Istnieją oczywiście Spółdzielnie rolnicze zarejestrowane, ale jest to skomplikowana operacja i wielu małych hodowców oleje temat dlatego najprościej będzie gdy każdy chętny do wspólnej pracy dołączy do naszej grupy na facebooku ( https://WWW.facebook.com/groups/500825900611465/) tam zostanie opublikowana strona naszej wspólnoty na której znajdziemy mapę hodowców i ich dane kontaktowe. Będziemy organizować wspólne mieszanie pasz, handlować reproduktorami, kokonami itd. wewnątrz wspólnoty. Priorytet to używać tych samych reproduktorów paszy i metod aby na koniec towar z dziesięciu hodowli był jednolity, dlatego bardzo ważne będzie dzielenie się swoimi tajemnicami i metodami produkcji dla uzyskania jak najlepszego wyniku całej grupy. Mam jeszcze setki pomysłów które nic nie kosztują a mogą nam wszystkim ułatwić życie. Zapraszam do naszej grupy! https://www.facebook.com/groups/500825900611465/
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Rolnicza Pseudo Spółdzielnia Produkcyjna

Postautor: skorupiak » 31 mar 2020, 18:36

Nie sądze by to się udało,już nie raz hodowcy próbowali coś wspólnie osiągnąć i nigdy to nie wyszło,druga sprawa.....
Przytocze słowa które napisałeś :
Priorytet to używać tych samych reproduktorów paszy i metod aby na koniec towar z dziesięciu hodowli był jednolity
Niestety z tym się nie zgodze,hoduje ślimaki na kilku kawałkach ziemi i na każdym widać sporą różnice, Wiec w tym temacie masz bardzo złe informacje
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: Rolnicza Pseudo Spółdzielnia Produkcyjna

Postautor: Gumis1970 » 31 mar 2020, 21:29

Warto sprobowac bo pomysl nie glupi.
Jesli zapomnimy o zawisci ma to szanse powodzenia nie wiem jak by to sie mialo do reprodukcji i hodowli ale super jest to o wspolnej sprzedazy ...
Zajader
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia
Hoduję: Müller

Re: Rolnicza Pseudo Spółdzielnia Produkcyjna

Postautor: Zajader » 01 kwie 2020, 13:05

W bardzo niewłaściwym czasie ktoś o tym pomyślał
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: Rolnicza Pseudo Spółdzielnia Produkcyjna

Postautor: Gumis1970 » 01 kwie 2020, 17:06

No fakt czas jest nieco kiepski na wszelkiego rodzaju dalekosiezne plany.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości