Z kim zacząć?

Damiano
Posty: 2
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Damiano » 09 sie 2023, 17:16

Borys jeśli nie wiązać się z dużą firmą, która gwarantuje skup to w jaki sposób ten skup zyskownie ogarnąć samemu ? Przecież z 3, 5 czy nawet 10 tonami transport do Francji nie będzie opłacalny :( Chyba, że się mylę to mnie wyprowadź z błędu. BTW Są tacy, którzy piszą spróbuj z mniejszą ilością. Jak ma się zarobić skoro w 1-szym sezonie jest największy nakład inwestycyjny : ocieplenie pomieszczenia w budynku gospodarczym, wyposażenie, urządzenia, przygotowanie pola, ogrodzenia, namiotu, zakup osesków, paszy, itp. i na końcu transport do skupu. Przy 1 tonie z góry jesteś skazany na stratę w 1-szym sezonie. No chyba, że chcesz nabrać doświadczenia, a 30-40 tys. zainwestowane w przygotowanie do hodowli to cena tego doświadczenia.
R E K L A M A
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: zwariowany smyk » 10 sie 2023, 11:58

Z całym szacunkiem w pierwszym roku zacznij od kokonów, dobrze ogarnij pole, naucz się karmić tak by szybko rosły, równo rosły, naucz się sprawnie zbierać myć, segregować, suszyć by nie przesuszyć. Większość nie ogarnia nawet tego a gdzie jeszcze wywalać kasę w rozród, budynki itp. A jak zrobisz dobrego ślimaka to każdy od Ciebie odkupi bo dobrego, ładnego, twardego ślimaka zawsze jest za mało.
Kurczako
Posty: 7
Lokalizacja: Lubelskie
Hoduję: Maxima

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Kurczako » 23 sie 2023, 14:31

Damiano pisze:Borys jeśli nie wiązać się z dużą firmą, która gwarantuje skup to w jaki sposób ten skup zyskownie ogarnąć samemu ? Przecież z 3, 5 czy nawet 10 tonami transport do Francji nie będzie opłacalny :( Chyba, że się mylę to mnie wyprowadź z błędu. BTW Są tacy, którzy piszą spróbuj z mniejszą ilością. Jak ma się zarobić skoro w 1-szym sezonie jest największy nakład inwestycyjny : ocieplenie pomieszczenia w budynku gospodarczym, wyposażenie, urządzenia, przygotowanie pola, ogrodzenia, namiotu, zakup osesków, paszy, itp. i na końcu transport do skupu. Przy 1 tonie z góry jesteś skazany na stratę w 1-szym sezonie. No chyba, że chcesz nabrać doświadczenia, a 30-40 tys. zainwestowane w przygotowanie do hodowli to cena tego doświadczenia.Popieram zwariowanego smyka
Karol Zwierzak
Posty: 1
Lokalizacja: Kluczbork
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Karol Zwierzak » 09 wrz 2023, 12:01

Po prostu zacznij hodować...ale od kogoś trzeba kupić żeby zacząć... ślimaki, paszę itp
diesel
Posty: 2
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Z kim zacząć?

Postautor: diesel » 29 kwie 2024, 17:53

Witam.
Ktoś może współpracuje lub współpracował z firmą Rivonel?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości