Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Arcess
Posty: 13
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Postautor: Arcess » 26 sie 2018, 22:53

Witam wszystkich,
Co myślicie o pomyśle stworzenia czegoś w rodzaju mapy hodowców wraz z danymi teleadresowymi i informacjami o wielkości hodowli itd.? Może do tego jakaś grupa na fb? Czekam na opinie.
R E K L A M A
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Postautor: Andrew » 27 sie 2018, 10:21

Coś podobnego do książki adresowej masz tutaj: memberlist.php
Oczywiście wszystko zależy od tego co kto podał w polu "Lokalizacja".

Sądzę, że dane teleadresowe to za dużo, bo wątpię by ludzie chcieli publicznie podawać swoje adresy e-mail czy numery telefonów.

Grupa na FB - byłem w kilku grupach i nie jestem ich zwolennikiem. Nie można się wrócić do informacji z przeszłości, ciężko z wyszukiwaniem więc ciągle pojawiają się te same pytania/posty - po pewnym czasie męczyło mnie czytanie w kółko tego samego, tylko od innego użytkownika i trochę inaczej napisane.

Przypominam wszystkim, że Powiatowi Lekarze Weterynarii prowadzą takie wykazy (każda legalnie działająca hodowla musi być zgłoszona). Cały wykaz (łącznie z adresami i współrzędnymi GPS hodowli) jest dostępny tutaj: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-wetery ... kwakultury
To chyba najdokładniejszy spis jaki można uzyskać.

Pozdrawiam!
Bofzio557
Posty: 3
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Postautor: Bofzio557 » 13 sty 2019, 14:25

Witam Państwa. Myślę że to doskonały pomysł, łatwiej było by organizować się z sąsiadem niż z kimś z drugiego końca Polski. Np. można by było umawiać się na odbiór małych ilość ślimaków, bo odbiorca wysyłając samochód zbierał by po drodze od mniejszych odbiorców . Ja jestem z Lubelszczyzny okolicę Kraśnika chętnie bym skontaktował się z kimś z okolic .Zaznaczam że w tym roku zamierzam zacząć produkcję ślimaka
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Postautor: Andrew » 16 sty 2019, 08:02

"Na upartego" ( :D ), jeżeli uważacie, że to -> LISTA UŻYTKOWNIKÓW to za mało, mogę coś w stylu książki adresowej zorganizować.

Pytanie podstawowe: jakie dane miałyby się tam znajdować? Wątpię, żeby ktokolwiek podał swoje dane teleadresowe, podanie maila może skutkować ogromną ilością spamu.

Na ten moment mogę wydedukować, że miałby tam być:
- pseudonim używany na forum,
- gatunek,
- wielkość hodowli (prawdopodobnie w tonach).
Co dalej?

Przypominam, że istnieje rejestr hodowców, który prowadzą weterynarze i tam są moim zdaniem wszystkie potrzebne dane (wspominałem o tym w moim poprzednim poście).

Pozdrawiam!
luzak sluzak
Posty: 33
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Postautor: luzak sluzak » 17 sty 2019, 14:52

rodzaj wspolpracy jakim sa zainteresowani hodowcy ie.:
-transport ( ktos ma srodek transportu i jest w stanie odwiesc slimaka do skupu kilku hodowcow)
-zamawianie paszy (czasem taniej przy wiekszych ilosciach)
-robienie paszy razem ( ktos ma maszyne a ktos ma produkty)
-chlodnia ( mozliwosc przetrzymania reproduktora jesli ktos nie ma jeszcze chlodni)
- pracownicy do zbiorow( czasem bywa tak ze ktos ma przerwe w zbiorach tj czeka aby mu dorosly )a ktos inny wlasnie potrzebuje rak do pracy

to takie podstawowe ale moge jeszcze pomyslec , mi by sie taka lista przydala
luzak sluzak
Posty: 33
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Postautor: luzak sluzak » 17 sty 2019, 14:53

ktos ma link do tej grupy na fb nigdy takiej nie znalazlam .
Tomasz001
Posty: 7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Postautor: Tomasz001 » 17 sty 2019, 16:15

Bofzio557 pisze:Witam Państwa. Myślę że to doskonały pomysł, łatwiej było by organizować się z sąsiadem niż z kimś z drugiego końca Polski. Np. można by było umawiać się na odbiór małych ilość ślimaków, bo odbiorca wysyłając samochód zbierał by po drodze od mniejszych odbiorców . Ja jestem z Lubelszczyzny okolicę Kraśnika chętnie bym skontaktował się z kimś z okolic .Zaznaczam że w tym roku zamierzam zacząć produkcję ślimaka

witam dopiero zaczynasz
Bofzio557
Posty: 3
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Postautor: Bofzio557 » 17 sty 2019, 21:09

Planuje zacząć tak na próbę a jeżeli wyjdzie pozytywnie na przyszły rok na skalę masową
maratonczyk
Posty: 2
Lokalizacja: ślask

Re: Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Postautor: maratonczyk » 09 kwie 2019, 12:28

Witam,
Jest na forum hodowca z okolic Rybnika??
R E K L A M A
madziau
Posty: 11
Lokalizacja: Suszec

Re: Mapa hodowców, książka teleadresowa, grupa FB

Postautor: madziau » 29 paź 2019, 08:09

Jak bardzo z okolic? ;)
Planuję hodowlę w Drogomyślu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości