Cykl okołodobowy

Hodowca2000
Posty: 16
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Cykl okołodobowy

Postautor: Hodowca2000 » 06 lis 2018, 20:16

Witam,

Czy ktoś z forowiczów okrętuje się ile słońca potrzebuje ślimak ? Czy wogole go potrzebuje ? Jak wiemy ślimak żeruje w nocy. A wiec czysto teoretycznie jeżeli byśmy go trzymali w ciemnym i wilgotnym pomieszczeniu to urośnie szybciej ? Jaki wpływ na jego rośnięcie miałyby takie warunki. Z góry proszę o odpowiedz osoby, które maja coś sensownego do powiedzenie.
R E K L A M A
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Cykl okołodobowy

Postautor: Pokaż Rogi » 07 lis 2018, 09:12

Hodowca2000 a Ty żerujesz w dzień, więc jeśli zabierzemy Ci noc to urośniesz szybciej?
Hodowca2000
Posty: 16
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Cykl okołodobowy

Postautor: Hodowca2000 » 07 lis 2018, 11:19

Ale ja nie zeruje w nocy jak spadnie deszcz. A slimak robi to w dzień. Jeżeli już decydujesz się na krytykę to proszę chociaż o konstruktywną.
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Cykl okołodobowy

Postautor: Martin121 » 07 lis 2018, 12:04

Już się zaczyna. Popisy pseudoznawców. Kolego Hodowca2000 słońce konieczne nie jest, ale światło już tak. Cykl życiowy musi być zachowany. Praktycznie wszystkie zwierzęta musza go mieć. Najbardziej znany mi przykład to kurczaki. Są hodowane w kurnikach bez dostępu światła słonecznego, ale reguluje się ich cykl dobowy światłem sztucznym.
Hodowca2000
Posty: 16
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Cykl okołodobowy

Postautor: Hodowca2000 » 07 lis 2018, 19:03

Dziękuje za odpowiedz. W takim razie ile czasu minimum musi być światło ? Czy to będzie miało wpływ na szybkość rozwoju ślimaka ?
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Cykl okołodobowy

Postautor: Martin121 » 07 lis 2018, 20:26

Ciężko powiedzieć. Nie jestem aż takim specem od ślimaków, ale dla przykładu kura nioska potrzebuje ok 18-20h światła. W tym czasie pobiera paszę i znosi jaja. Dla nioski najlepsze jest światło czerwone lub pomarańczowe. Idąc tym tropem można założyć że ślimak potrzebowałby 20h ciemności bo wtedy żeruje itd. To są tylko moje domysły. Nigdy tego nie testowałem. Z drugiej strony, latem na polu ślimaki mają ok 7h nocy i wystarcza.
R E K L A M A
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Cykl okołodobowy

Postautor: Pokaż Rogi » 08 lis 2018, 08:40

Cykl powinien być jak najbliższy naturalnemu.
Spektrum światła również powinno być zbliżone do słonecznego.
Ślimak potrzebuje tego światła do osiągnięcia dojrzałości płciowej.
Przykładowo reproduktory trzymane pod słabej jakości LEDami nie będą się niosły,
natomiast reprodukcja w tunelach foliowych udaje się dość dobrze (poza dość kosztownym ogrzewaniem).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości