Kontraktowanie ślimaka

Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Kontraktowanie ślimaka

Postautor: Martin121 » 29 gru 2018, 00:19

Co myślicie o kontraktowaniu jak w przypadku trzody chlewnej? Duży hodowca wstawia do mnie na pole ślimaki, ja je doglądam. Daje wodę, prąd moją pracę a oseski, paszę itd zapewnia firma?
Jakie są wasze odczucia? Jakie plusy i minusy takiej współpracy?
R E K L A M A
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Kontraktowanie ślimaka

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 30 gru 2018, 10:41

ten temat juz byl poruszany kolego.
Ja ze swojej strony moge powtorzyc jakie ja widze minusy z punktu widzenia hodowcy.
wstawie do ciebie oseska na 5 ton i gwarantuje ci 5 ton paszy do tego towaru. zaagwarantujesz mi po sezonie 5 ton tuczu slimaka ?
jesli tak to wstawiam go w tym roku do ciebie i zaplace za dogladanie + media.
Arcess
Posty: 13
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Kontraktowanie ślimaka

Postautor: Arcess » 07 sty 2019, 20:20

Przy świniach 100% gwarancji też nie ma. Wystarczy że wpierdzieli się ASF i pozamiatane. Ryzyko jest zawsze. Kwestia dogadania szczegółów. Jak ktoś sprzedaje kokony czy oseski to daje gwarancje, że z tej ilości będzie tyle tuczu? Pewnie, że nie. Dlaczego?
Jak zaczynałem to dzwoniłem po DUŻYCH fermach i pytałem jak to jest. Każdy czarował, że jego metoda jest taka, owaka, że sukces gwarantowany, że reproduktor selekcjonowany, najlepszy. Wtedy ja na to, że skoro taka metoda super to niech dadzą oseska w kredo a jak już odniosę sukces, na jesieni się rozliczymy. Koniec rozmowy!!! Dlaczego?

Kolego
Martin121
odezwij się na priv. Jak sensownie będziesz gadał to wstawię do Ciebie 5 ton.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości