Jak nisko upadniemy?

Hodowca2000
Posty: 16
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Jak nisko upadniemy?

Postautor: Hodowca2000 » 03 lut 2019, 23:54

Witam wszystkich.

Branża ślimaków przeżywa bardzo intensywny rozwój w Polsce, a co za tym idzie powstaje dużo nowych ferm w każdym województwie. Temat który chce poruszyć to to w jaki sposób mówimy o sobie nawzajem i jaki piar robimy sobie nawzajem. Wiele osób zainteresowanych rozpoczęciem hodowli jeździ po różnych fermach i zbiera opinie ( bardzo to chwale). Ale jeżeli mamy mówić ludziom o innych to mówmy dobrze albo wcale. Szczytem hipokryzji jaki skłonił mnie do napisanie te postu było ogłoszenie Pana Konrada W. w którym czytam ze tu cytat ,,Jedyna uczciwa Hodowla Ślimaków w
woj. Mazowieckim,,. Zastanawiam czy ktoś kto pisze takie rzeczy zna wszystkie fermy w danym województwie? Skąd informacja ze jest jedyny uczciwy ? Czy takie same informacjeotrzymuja osoby które przypadkiem przyjadą na ta farmę ? Powiem krótko. Branża idzie w złym kieruknu, a raczej ludzie którzy ja tworzą. Pozdrowienia dla Pana Konrada.
R E K L A M A
Helixaspersasnails
Posty: 4
Lokalizacja: Warka
Hoduję: Müller

Re: Jak nisko upadniemy?

Postautor: Helixaspersasnails » 04 lut 2019, 23:50

Witam serdecznie!!! Dla Pana urażonej dumy ogłoszenie zostało zmoderowane. Chodź i tak zdania nigdy nie zmienię co do uczciwości wiekrzości Hodowców nie tylko z Woj. Mazowieckiego. Co do opinii na temat innych hodowców to grzebie Pan głęboko w wyobraźni bo kulturę to swoją mam i nie wypowiadam się do ludzi na temat innych. A Panu radzę wybić się do góry albo czytać Harry Pottera.
Pozdrawiam Konrad Wieczorek
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Jak nisko upadniemy?

Postautor: SlimOk » 04 lut 2019, 23:58

Wypowiadanie sie na temat innych nie jest przejawem braku kultury. Zalezy w jaki sposob to robimy. Fakty, nie opinie.

Wybic sie do gory?
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jak nisko upadniemy?

Postautor: Martin121 » 05 lut 2019, 08:30

Ale oczernianie publiczne (ogłoszenie) to już przejaw braku kultury, a nawet powiedziałbym nieuczciwość.
Co prawda nie handluje kokonami czy oseskami, ale jeździłem w zeszłym roku po fermach i wiem że niestety wielu z hodowców oczernia konkurencje. Najczęściej tą z najbliższego otoczenia. To stawia Pana Konrada w złym świetle. Oczywiście nie chce wyrokować bo nie znam Pana, ale zastanawia mnie ta mowa nienawiści. Wrzucanie wszystkich do jednego wora to gruba przesada.
EKOSNAIL
Posty: 42
Lokalizacja: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Hoduję: Maxima

Re: Jak nisko upadniemy?

Postautor: EKOSNAIL » 05 lut 2019, 09:18

mi to pachnie programem typu : "wybacz mi"
tutaj ludzie wchodza zdobyc informacje nt slimakow...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości