Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

radek90
Posty: 2
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Hoduję: Maxima

Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

Postautor: radek90 » 15 gru 2019, 07:24

Witam forumowiczów. Hodowałem Maxime w pierwszym roku z P$H, 10t. Wlozylem 90 tys, wyjalem 20... połowa sprzedanych ślimaków nie wywinęła muszli.
największymi błędami było to ze P$H dało wytyczne ze na tone ślimaka potrzeba 400 kokonow... P$H w wytycznych podawało 450 pasnikow na tone (ja słyszałem ze ludzie na 10t daja nawet do 2000, jesli chodzi o mullera akurat, na maxime nieco mniej), pasza wychodziła po 2800 zł za tone, 170kg ślimaka reproduktora kupiłem za 20 tys zł...ale tych błędów było znacznie wiecej i wyłapałem je dopiero po fakcie, nauczyłem się na tych błędach, przynajmniej niektórych rzeczy. Wiem ze te szkolenia są prowadzone nie przez ludzi którzy się na tym znaja tylko przez pośredników którzy zarabiaja na sprzedaży paszy, sprzętu i „reproduktorow z certyfikatem” które ktoś poprostu przywiózł im miesiac-dwa wczesniej jako pierwsza klase (a mówili na szkoleniach ze 30% stada się wymienia co 4lata)
Aktualnie chce przerzucić się na mullera. Jakie są różnice między hodowla maximy a mullera?
Ile kilogramów reproduktora na tone?
Czy macie jakiś przepis na pasze robiona samemu? Słyszałem o takich zabiegach, mam śrutownik na kamien, podobno można w 1200zl za tone się zamknąć. Ma ktoś jakieś proporcje?

Z gory dziekuje, w następnym roku chce chociaz odzyskać czesc straconych pieniedzy....
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

Postautor: Jackob29 » 15 gru 2019, 10:11

No i tu niestety masz 100% racji w tym co piszesz, że PŚH sporą większość informacji podaję naciąganą i nieprawdziwą, ale ludzie dalej podpisują z nimi grube kontrakty nie szukając nigdzie indziej informacji czy to na ich temat czy na temat hodowli i później właśnie zostają ze sporymi długami... Ja w sumie zrobiłem podobnie, ale na szczęście w porę się wycofałem z rozmów z nimi i nie popłynąłem aż tak bardzo, też robiłem Maxime, i też się przerzucam na Mullera w przyszłym roku.
Co Do reproduktora to jest mała rozbieżność, bo na 6 ton dostałem informację o kilku osób w przedziałach 100-200kg i na razie sam nie wiem co o tym myśleć.
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

Postautor: mxb56 » 15 gru 2019, 13:21

Szkoda,że nadal są firmy które szukają naiwnych ludzi by ich nabić w butelkę.
Jackob29 co do twoich informacji o ilości repro mullera są jak najbardziej słuszne. Rozbieżność bierze się stąd,że hodowcy mają różne warunki przy reprodukcji. I tak jeden zrobi 6 ton ze 100kg a inny będzie potrzebował 300kg na tą samą ilość. Ważne by dążyć do tego by warunki przy reprodukcji były jak najbardziej optymalne dla ślimaków.
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

Postautor: mxb56 » 15 gru 2019, 13:25

Radek90 pasze oczywiście można zrobić samemu ale nie wydaje mi się by śrutownik na kamienie dał radę podołać przy większej ilości.Wazne by wszystko dokładnie wymieszać a to bez mieszalniki jest ciężko osiągnąć. Można też pasze kupić w rozsądnej cenie od zaufanego hodowcy, kto wie co i jak i zajmuje się tym już jakiś czas.Jeśli potrzebujesz więcej info zapraszam na priv jestem z Łódzkiego.
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

Postautor: reefer » 15 gru 2019, 15:27

Radek90 - jak to jest możliwe , że w dobie internetu tak dałeś się nabrać : 1 tyś. za 1 tonę na paszy za dużo i 100 zł za 1kg reproduktora za dużo .Horrror ! Chłopie , dlaczego nie sprawdziłeś ?
radek90
Posty: 2
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Hoduję: Maxima

Re: Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

Postautor: radek90 » 15 gru 2019, 19:30

Reefer, dlatego tak wyszło bo przeczytałem kilka opinii na forach ze oni może i maja duze wymagania co do ślimaka, jego standardów ale potrafią człowieka przeszkolić. Nie chciałem zaczynac hodowli, tym bardziej tak abstrakcyjnej bez podstawowej wiedzy wiec zaczalem z nimi współpracować, a wszylo jak wyszło. Mam kontakt z kilkoma hodowcami którzy z niki współpracowali i tez wyszła im zaledwie połowa, kazdy umoczył spore pieniadze
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

Postautor: Jackob29 » 16 gru 2019, 10:44

Na jakich forach znalazłeś takie informacje o nich?
Choć z drugiej strony znaleźć jakieś negatywne informacje na ich temat graniczy z cudem bo zaraz straszą sądem i każdy się boi cokolwiek pisać.
Huzbryn
Posty: 24
Lokalizacja: Koszalin

Re: Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

Postautor: Huzbryn » 16 gru 2019, 12:30

Również w tym roku umoczyłem na współpracy z nimi, ale nie poddaje się i w przyszłym roku startuje z mullerem.
Na mullera mam 25kg repro na tonę
martini-vip
Posty: 3
Lokalizacja: Sieniawa

Re: Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

Postautor: martini-vip » 18 sty 2020, 19:51

Chłopaki to warto czy nie warto wchodzić w ślimaki przy 30 arach pola, tak się zastanawiam i nie chciał bym polecieć w maliny bo żyć z czegoś trzeba, dzięi za odpowiedzi będę wdzięczny bo dopiero zaczynam przygodę.
R E K L A M A
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Różnice w hodowli między MAXIMA a MULLEREM

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 18 sty 2020, 22:26

Na 30 arach wychodujesz 5 ton maximy +repro na kolejny sezon. Kwestia ile I ile II klasy i tego czy kupisz oseski czy bedziesz robil reprodukcje (jesli tak to czy masz gdzie ja przeprowadzic)
Cena za maxime byla pozal sie Boze w tym roku wiec pewnie bys cierpial na starcie. Moze ktos tu zaraz Ci podpowie jak orientacyjne widzialby mullera na tej powierchni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości