oseski - początek hodowli

Joannadb
Posty: 2
Lokalizacja: Miedniewice

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Joannadb » 11 sie 2020, 10:50

Piotrek1p5 pisze:Ja również zaczynałem w tamtym roku od osesków.
Wysiew perka 19.04 a oseski wpuszczałem 28.05.
Nie uważam tego za błąd tylko pewne uproszczenie na początek. Plan był 2t ostatecznie miałem ok. 2,6t Maximy.
Pozdrawiam

Hej. Naczytałam się już dużo. Chciałabym zacząć w przyszłym roku. Może podpowiesz skąd brać towar? Dużo ludzi pisze, że te wielkie hodowle mają marny towar i że później hodowla nie wychodzi a oni zarabiają na Tobie i tak krocie, bo kupujesz od nich paszę i oseski albo reproduktory słabej jakości. Możesz coś podpowiedzieć tu albo na @? Asiulkad@interia.pl
R E K L A M A
R2D222
Posty: 24
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: R2D222 » 08 wrz 2020, 16:19

Szyszka pisze:W mokrym dworze, mam je już u siebie.


Jak Ci się układa współpraca z Mokrym Dworem, masz umowę na skup?
muzyszyn
Posty: 1
Lokalizacja: lubuskie
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: muzyszyn » 28 paź 2020, 13:47

witam zamierzam w przyszłym roku zacząć hodowle ślimaka od osesków. Chciałem się dowiedzieć czy jest to skąplikowane i czy cena jaką płacą jest zgodna z tą co na umowie.I ile przyjmijmy że na tone ślimaka jest procent pierwszej klasy.Drugie pytanie to ile tona ślimaków zje paszy bo w tych dużych fermach piszą żetona na tonę.
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Gumis1970 » 29 paź 2020, 11:05

Tymi umowami to mozecie sobie podetrzec zawsze znajdzie sie myk na ktroym was wywina , martwe budne i nie posortowane ida po 4 zeta.......
bez komentarza..
Gwiazdek
Posty: 64
Lokalizacja: Tajemnica
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Gwiazdek » 05 lis 2020, 16:49

Ale ludzie są naiwni.W składzie budowlanym spotkałem kogoś zaczynającego hodowle. Podpisał umowe z firmą XYZ na 10 ton mullera na następny sezon. Gwarantują 12 zł albo i wiecej. Powiedziałem mu co nieco żeby rosjaśnić mu umysł,nie chciał mnie słuchać a na namowe poczytania forum odpowiedział że to jest dla amatorów którzy nie chcą korzystać z wsparcia doświadczonej firmy.
Umowe podpisał z profesjonalną......... firmą która wszystko gwarantuje...............
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: 0543 » 05 lis 2020, 23:24

I to jest biznes ..... A nie to co My martwimy sie co zrobić z naszym towarem .....
Danael
Posty: 19
Lokalizacja: pow bolesławiecki
Hoduję: Maxima

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Danael » 08 lis 2020, 09:41

To normalne że na etapie szaleńczego napalenia i łyknięciu agitacji firmy,która uważa że jest największa i najlepsza w Polsce,dałby sie za nią pokroić.
Sam pamiętam jak na szkoleniach siedzieliśmy z wypiekami na twarzy,myśląc że nogi Boga złapaliśmy.(bo w internecie to same nieroby i frustraci)
Najlepsze było spotkanie już przy skupie i odbiorze-śmialiśmy się z siebie i własnej głupoty.
I tak trafiliśmy na forum. :D
Zajader
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Zajader » 09 lis 2020, 18:00

Mam znajomego który kończy suszenie,liczy że wyjdzie ze 4 tony,prawie 1 klasa,obiecali mu w umowie 12 zeta i to za maxime. :?
Jak to sprzeda to napisze Wam jak poszło w skupie
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: 0543 » 13 lis 2020, 18:25

Nie spełni warunków umowy ..... I ..... będzie bardzo rozczarowany
R E K L A M A
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: zwariowany smyk » 13 lis 2020, 19:58

Zajader pisze:Mam znajomego który kończy suszenie,liczy że wyjdzie ze 4 tony,prawie 1 klasa,obiecali mu w umowie 12 zeta i to za maxime. :?
Jak to sprzeda to napisze Wam jak poszło w skupie

znaczy psh jeśli 12. I bedziesz teraz w gronie czekajacych żeby wogóle Ci pozwolili przywieźć, a potem: za lekkie, za mało wywiniete, poszczerbane wywiniecie, słabo umyte, wciagnięte do srodka , za miękka muszla....co tam jeszcze innym wymyśleli?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości