oseski - początek hodowli

agjoz
Posty: 3
Lokalizacja: marki

oseski - początek hodowli

Postautor: agjoz » 19 kwie 2020, 21:01

Witam
Zamierzaliśmy na próbę rozpocząć hodowlę w maju od osesków ... dziś doczytałam się że to jest ogromny błąd i nie należy rozpoczynać hodowli od osesków bo i tak 90-95% padnie ... planowaliśmy 3 tony ... ale w tej sytuacji zaczynam sie zastanawiać czy nie zacząć od 1tony ... na ten rok planowaliśmy tylko liznąć temat, by zorientować się czy chcemy od kolejnego sezonu zając się tematem na poważnie i w większej ilości ... nie chciałabym stracić pieniędzy ...
1.Czy ktoś z Was zaczynał od osesków ?
2.Ile czasu rośnie Rzepik perko ...czy wysiew teraz (20-25 kwiecień) pozwoli na wypuszczenie osesków na koniec maja?
3. czy możecie podać konkretne sprawdzone Perko które powinnam kupić ... nie wiem co oznacza C1 ... byłabym wdzięczna za jakiś link ...

góry dziękuję za odpowiedzi
R E K L A M A
MüllerMania
Posty: 6
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: MüllerMania » 19 kwie 2020, 21:29

My w tamtym roku zaczynaliśmy od osesków. Nie uważam żeby był to błąd. Startowaliśmy z planem na 1,5 tony.
Wysiewaliśmy perko 20 kwietnia, a 01,06 wpuszczaliśmy kupione oseski
Perko kupujemy takie jakie jest dostępne u lokalnego sprzedawcy. W tym roku wysialiśmy 01.04 i ładnie wyszło po około tygodniu, pomimo zimnych nocy.
Piotrek1p5
Posty: 6
Lokalizacja: Zakrzewo 87-707
Hoduję: Maxima

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Piotrek1p5 » 20 kwie 2020, 07:53

Ja również zaczynałem w tamtym roku od osesków.
Wysiew perka 19.04 a oseski wpuszczałem 28.05.
Nie uważam tego za błąd tylko pewne uproszczenie na początek. Plan był 2t ostatecznie miałem ok. 2,6t Maximy.
Pozdrawiam
Piotr
agjoz
Posty: 3
Lokalizacja: marki

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: agjoz » 20 kwie 2020, 10:09

bardzo dziękuję za odpowiedzi . Pozdrawiam
Zajader
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Zajader » 20 kwie 2020, 20:20

agjoz pisze:Witam
Zamierzaliśmy na próbę rozpocząć hodowlę w maju od osesków ... dziś doczytałam się że to jest ogromny błąd i nie należy rozpoczynać hodowli od osesków bo i tak 90-95% padnie ... planowaliśmy 3 tony ... ale w tej sytuacji zaczynam sie zastanawiać czy nie zacząć od 1tony ... na ten rok planowaliśmy tylko liznąć temat, by zorientować się czy chcemy od kolejnego sezonu zając się tematem na poważnie i w większej ilości ... nie chciałabym stracić pieniędzy ...
1.Czy ktoś z Was zaczynał od osesków ?
2.Ile czasu rośnie Rzepik perko ...czy wysiew teraz (20-25 kwiecień) pozwoli na wypuszczenie osesków na koniec maja?
3. czy możecie podać konkretne sprawdzone Perko które powinnam kupić ... nie wiem co oznacza C1 ... byłabym wdzięczna za jakiś link ...

góry dziękuję za odpowiedzi


Perko to jest krzyżówka z kapustą,czasem zaznacza sie w opisie C1 ale to bez znaczenia,jest w polsce jeden rodzaj na poplon, ale nie rzepik brachina,to sie nie nadaje,kupowałem ze strony OLX,właśnie skiełkowało i jest bardzo tanie
https://www.olx.pl/oferta/rzepik-wysylk ... 508c8c3f0d
bolekilolek
Posty: 41
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Maxima

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: bolekilolek » 07 maja 2020, 14:30

agjoz pisze:Witam
Zamierzaliśmy na próbę rozpocząć hodowlę w maju od osesków ... dziś doczytałam się że to jest ogromny błąd i nie należy rozpoczynać hodowli od osesków bo i tak 90-95% padnie ... planowaliśmy 3 tony ... ale w tej sytuacji zaczynam sie zastanawiać czy nie zacząć od 1tony ... na ten rok planowaliśmy tylko liznąć temat, by zorientować się czy chcemy od kolejnego sezonu zając się tematem na poważnie i w większej ilości ... nie chciałabym stracić pieniędzy ...
1.Czy ktoś z Was zaczynał od osesków ?
2.Ile czasu rośnie Rzepik perko ...czy wysiew teraz (20-25 kwiecień) pozwoli na wypuszczenie osesków na koniec maja?
3. czy możecie podać konkretne sprawdzone Perko które powinnam kupić ... nie wiem co oznacza C1 ... byłabym wdzięczna za jakiś link ...

góry dziękuję za odpowiedzi


Widzę, że kolejna osoba przeczytała bzdurne informacje na stronie PSH :D
Szyszka
Posty: 3
Lokalizacja: Łódź

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Szyszka » 25 maja 2020, 10:26

Witam, również zaczynamy w tym roku przygodę z hodowlą, planujemy odebrać w środę oseski. Jednak prognoza pogody przewiduje w naszym regionie w piątek tylko 4 stopnie w nocy. Czy taka temperatura może zaszkodzić i lepiej wstrzymać się z odbiorem do weekendu?
Zajader
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Zajader » 25 maja 2020, 15:24

4 stopnie to żaden problem,a gdzie kupujesz oseski?
Szyszka
Posty: 3
Lokalizacja: Łódź

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Szyszka » 31 maja 2020, 12:10

W mokrym dworze, mam je już u siebie.
R E K L A M A
Mojakolej
Posty: 45
Lokalizacja: Lubelskie
Hoduję: Müller

Re: oseski - początek hodowli

Postautor: Mojakolej » 18 cze 2020, 11:53

Tak z ciekawosci ile za pln za kokon?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości