Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Kuba.nerc
Posty: 6
Lokalizacja: Łódzkie

Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Postautor: Kuba.nerc » 15 mar 2021, 20:18

Witam wszystkich hodowców ślimaków , ma ktoś zamiar hodować ślimaki w tym sezonie . Jakie są wasze zdania czy będzie ktoś kupował ślimaki w tym roku ?
R E K L A M A
Ślimok111
Posty: 26
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Postautor: Ślimok111 » 15 mar 2021, 23:22

W tej branży takich którzy lubią się narobić i nie zarobić nie brakuje a skup pewnie jakiś będzie jak w tym roku, i ceny po 5-7zł-móże za pasze się zwróci:).Na rynku pełno taniego ślimaka z Litwy i Ukrainy,moim zdaniem będzie tylko gorzej pomijając juz nawet załamanie cen z powody koronawirusa
Gwiazdek
Posty: 64
Lokalizacja: Tajemnica
Hoduję: Müller

Re: Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Postautor: Gwiazdek » 16 mar 2021, 13:53

Zrobiło sie dziadostwo i będzie na pewno gorzej przed wschodnie kraje i ogolną sytuacje z koronawirusem co tylko wykorzystują handlarze
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Postautor: 0543 » 16 mar 2021, 14:11

Chłopie pieniądze włóż na konto oszczędnościowe ... A napewno stopa zwrotu będzie lepsza niż na slimakach
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Postautor: Gumis1970 » 17 mar 2021, 09:02

Ja po zeszlorocznych sukcesach i szalonych cenach skupu po glebokim przeanalizowaniu buisness planu obietnic co do skupu wszystkich Firm "matek" postanawiam

MIEC SLIMAKI I TYCH CO ZACHECAJA DO PRODUKCJI GLEBOKO W .........
Pozdrawiam naiwniakow co chca "zarobic " (czyt stacic ) i zycze sukcesow
Bysiek
Posty: 53
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Re: Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Postautor: Bysiek » 17 mar 2021, 12:26

Współczuje tym co dali się namówić przez tych przekrętaczy w tym okresie koronawirusa.
Nowi naiwni wciąż przybywają,słyszałem że na tą jesień obiecują nawet 14 zł za kilo
Tomo
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Hoduję: Müller

Re: Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Postautor: Tomo » 17 mar 2021, 13:30

Witam,
Ja tydzień temu zacząłem swoją 5 reprodukcje i uważam się za zadowolonego hodowcę, pomijając ostatni rok który był ciężki dla większości (chociaż i tak wyszło na minimalny plus) to z mojej strony uważam że jest to ciekawy biznes i pomysł na życie. Pierwszy rok jak wielu z Was umoczylem trochę pieniedzy wiążąc się z jedną firma ale kolejne już postanowiłem robić na wslanym reproduktorze i własnej paszy i od tego czasu kiedy nie płacę kilkudziesięciu złotych za kg repro i kilku tysięcy za tonę paszy to jest to opłacalny biznes. A ryzyko jest jak w każdej branży i jednemu się udaje drugi rezygnuje, takie życie.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Postautor: skorupiak » 17 mar 2021, 15:45

Widać wszędzie pełno ogłoszeń sprzedaży paśników i sprzętu do hodowli i ślimaki za darmo albo za grosze.
Można z tego wyciągnąć oczywiste wnioski jak TO sie opłaca
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Postautor: Jackob29 » 14 lip 2021, 14:50

Jak tam w ogóle wygląda u Was hodowla w tym roku?
R E K L A M A
azi
Posty: 21
Lokalizacja: malopolskie
Hoduję: Müller

Re: Czy Hodowla ślimaków w 2021 roku ma sens ?

Postautor: azi » 11 sie 2021, 21:49

Witam wszystkich ja w tym roku mam ślimaka Mullera ,ładnie rośnie i myślę ze na września będzie ,ale czy uda się go sprzedać ,nie wiem gdzie ,nie wiem w jakiej cenie i czy w ogóle się to uda w tych czasie koronowirusa .Kiepskie czasy nastały, mącie dobre namiary gdzie skupują to proszę o inf.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości