HODOWCY

Brzózka
Posty: 2
Lokalizacja: Białystok

HODOWCY

Postautor: Brzózka » 16 sty 2022, 14:01

Czy jest tutaj jakiś AKTYWNY od kilku lat hodowca?

Pozdrawiam
R E K L A M A
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: HODOWCY

Postautor: Gumis1970 » 16 sty 2022, 18:12

Aktywny to juz nie ale z jakims bagazem doswiadczen i wiedza o slimakach i oszustach.
507597193 lub rafal.obrycki@o2.pl
Kate1973
Posty: 2
Lokalizacja: Belgia
Hoduję: Müller

Re: HODOWCY

Postautor: Kate1973 » 10 mar 2022, 08:12

Witam wszystkich, którzy maja bądź mieli hodowle ślimaków :) Śledziłam ten portal od dłuższego czasu i wiele mądrych głów tutaj znalazłam. Wiec do rzeczy. Jeden rok myślałam nad hodowla i w tym roku wystartowałam. Zaczęłam od pól tony, generalnie po to by zdobyć wiedze praktyczna a nie myśleć o pieniądzach. Na to chwile podchodzę do tego bardzo ostrożnie, bo już się tutaj naczytałam . Mieszkam w Belgii, reproduktory kupiłam od znajomego hodowcy. 20.02.2022r zamieszkały u nas, Wybudziłam je zaraz na drogi dzien. Dziś mija 2 tygodnie i dwa dni. :) Do tego czasy miałam 5 trupków . Reszta ma się dobrze. Chce je przetrzymać do równych 3 tygodni i wystawiać kubki z ziemia . Moje pytanie jest ..Jaka ziemie ? Czy torf zmieszany z ziemia na której docelowo będą małe ślimaki . Czy nie idę w dobrym kierunku ? Będę wdzięczna za pomoc :)
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: HODOWCY

Postautor: Gumis1970 » 11 mar 2022, 11:51

Widze ze nowi naiwnaicy ciagle sie znajduja, na tym chyba ten interes kreci.
Pozdrawiam
kros11
Posty: 9
Lokalizacja: zachodniopomrskie
Hoduję: Müller

Re: HODOWCY

Postautor: kros11 » 11 mar 2022, 17:13

witam
sprzedam pasniki
i system zraszania
tel 694 00 065
smuller
Posty: 25
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Hoduję: Müller

Re: HODOWCY

Postautor: smuller » 11 mar 2022, 20:44

Stawiaj jak zaczną kopulować...
kros11
Posty: 9
Lokalizacja: zachodniopomrskie
Hoduję: Müller

Re: HODOWCY

Postautor: kros11 » 12 mar 2022, 16:13

witam
sprzedam paśniki
i system zraszania
tel 694 050 065
730 010 608
kataryna
Posty: 6
Lokalizacja: Polska

Re: HODOWCY

Postautor: kataryna » 06 kwie 2022, 14:06

To ja sie tez podepne pod temat, jezeli mozna :)
Zaczac planuje w przyszlym roku w Hiszpanii, wiec zdaje sie ze tez jestem "nowym naiwniakiem". Nie zamiezam sie wiazac z zadna firma dostarczajaco/szkolaca wiec moze nie jest tak zle. Zaczac planuje od zakupu kokonow na 1 tone tuczu i zostawienia sobie reprooduktorow na rok nastepny. Na razie zbieram wiadomosci, chociaz to forum lekko przyklaplo, czasem zdarzy sie jakis soczysty kasek wiedzy. Oczywiscie bede ta wiedze przetranswerowac na tutejsze warunki, bedzie ciekawie :)
Jak Ci idzie Kate?
Pozdrawiam
Kate1973
Posty: 2
Lokalizacja: Belgia
Hoduję: Müller

Re: HODOWCY

Postautor: Kate1973 » 07 kwie 2022, 17:14

Ja już pomału rozumiem dlaczego są tacy którym ten biznes totalnie nie poszedł . Po krotce opisze jak to wyglądało u mnie , rozjaśnię tym straconym co uważają ze to się nie opłaca. Moje zainteresowanie ślimakami pojawiło się rok temu i przez ten czas dzwoniłam pisałam i rozmawiałam z wieloma hodowcami i pseudohodowcami na terenie Polski. Po kilku miesiącach byłam już pewna ze niestety ale reproduktorów na rozpoczęcie hodowli od nikogo z Polski nie kupie bo zwyczajnie będzie to oznaczało moja porażkę już na początku tej drogi. Nie chce żeby ktoś poczuł się urażony wiec zaznaczam na pewno do wszystkich nie dotarłam bo są pewnie w Polsce i tacy którzy są uczciwi i znają się na tym co robią ja jednak nie miałam szczęścia takich poznać ;) Ponieważ mieszkam w Belgi wiec postanowiłam zacząć poznawać ten rynek. I w skrócie udało się . Znalazłam Hodowcę, który zaczynał od pasji . Czyli kilka lat prowadził hodowle hobbistycznie a potem zaczął myśleć o pieniądzach . To właśnie od tej osoby kupiłam reproduktory i czerpie każdego dnia wiedze dzięki czemu moja hodowla rozwija się genialnie !!! Nie zainwestowałam w to ogromnych pieniędzy większość rzeczy wspólnie z mężem robiliśmy sami, również drewno na paśniki załatwiliśmy sobie za darmo. To kosztowało czasu i wiedzy i tez nie ukrywam ze cały czas się uczę . Nie mogę nazwać siebie hodowca bo te 15 kg ślimaków reproduktorów od którego zaczynam to miała być nauka od podstaw i tak się tez dzieje . Dziennie zbieram na ta chwile 70, 80 kokonów co dla mnie samej jest zaskoczeniem . Wszystkiego pilnuje notuje obserwuje . Zaczęłam tez już nawiązywać kontakty i to co wyprodukuje w zasadzie mam już sprzedane ale to kwestia wcześniejszych znajomości. Cena ślimaka w Polsce , pozostawia wiele do życzenia cena ślimaka na giełdzie w Europie jest znacznie inna. Ten biznes wymaga odwagi, cierpliwości i czasu ..Po wypuszczeniu ślimaków do Parku założę kanał na YouTube i pokarze od początku jak zaczynałam i jak to wygląda aż do czasu zbiorów ;) Pozdrawiam Wszystkich i jeszcze raz zaznaczę Nikogo nie chciałam obrazić, cieszę się ze ktoś założył to forum i można pisać tu o ślimakach z wieloma osobami . Czytam i widzę ze są tu osoby które maja wielka wiedze.
R E K L A M A
ameize
Posty: 16
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Maxima

Re: HODOWCY

Postautor: ameize » 07 kwie 2022, 19:42

fajny post Kate, dobrze że na tym forum poza narzekaniem można przeczytać również pozytywną opinię. Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości