Inkubatory

Grajek956
Posty: 45
Lokalizacja: Września
Hoduję: Müller

Inkubatory

Postautor: Grajek956 » 26 lis 2018, 19:50

Jakich inkubatorów używacie ? Przezroczyste czy styropianowe ? Ile kokonów kładziecie w jeden inkubator ?
R E K L A M A
Pokaż Rogi
Posty: 33
Lokalizacja: Otwock
Hoduję: Müller

Re: Inkubatory

Postautor: Pokaż Rogi » 27 lis 2018, 08:49

mam i takie i takie
w styropian kładłem 20 kokonów
w plastik 40
ale wejdzie i więcej

oba rozwiązania mają swoje wady i zalety
ze styropianu bardziej uciekają bo nie domkniesz idealnie szpary,
w plastiku trzeba zadbać o dobrą wentylację wewnątrz inkubatora bo potrafią zgnić

no i cena...10zł (płaciłem u "lidera") za plastik vs 0,5zł za styropian w sklepie z artykułami bankietowymi
Grajek956
Posty: 45
Lokalizacja: Września
Hoduję: Müller

Re: Inkubatory

Postautor: Grajek956 » 27 lis 2018, 09:04

A jak wygląda kwestia z wykluciem się w stryropianie ?
Wiesław
Posty: 39
Lokalizacja: podlaskie
Hoduję: Müller

Re: Inkubatory

Postautor: Wiesław » 27 lis 2018, 12:19

Ja używam menubox-ów jednokomorowych i nie mam z nimi problemów.Przed samym wykluciem naciągam na nie gumkę recepturkę i nie ma problemu z ucieczkami.Do moich styropianów wchodzi 20 kokonów.
dawidekkkk
Posty: 60
Lokalizacja: łódz
Hoduję: Müller

Re: Inkubatory

Postautor: dawidekkkk » 27 lis 2018, 15:55

Menuboxy uzywam od prawie 5 lat i jestem z nich bardzo zadowolony. Układam w nich od 20-25 kokonów.
Grajek956
Posty: 45
Lokalizacja: Września
Hoduję: Müller

Re: Inkubatory

Postautor: Grajek956 » 09 gru 2018, 10:53

Jakich rozmiarów macie menuboxy?
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Inkubatory

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 09 gru 2018, 13:41

nie chce byc wscipski ale jakie to ma znaczenie jaki rozmiar ma pojemnik ktory spelnia role inkubatora ?
wielkosc zakladam ma znaczenie tylko w wypadku kiedy przeznaczasz do inkubacji konkretne miejsce i jest kwestia tego czy sie tam zmiesci czy nie ale to sam sobie musisz odpowiedziec na to pytanie...
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Inkubatory

Postautor: Jackob29 » 16 lut 2020, 09:49

Ja będę teraz sprawdzał plastiki na ciasto 21x26cm.
Tylko chce ostatecznie dopytać czy robić w inkubatorach dziurki?
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Inkubatory

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 16 lut 2020, 13:03

Moim zdaniem nie powinno sie robic dziurek poniewaaz torf czy co sypiesz do srodka odparowujac wilgoc powinien skroplic sie na gornej pokrywie inkubatora co zacheci male oseski do wedrowki ku gorze bo slimak zawsze idzie w kierunku najwiekszej wilotnosci. Jesli tak bedzie ulatwi ci to pozniej wynoszenie slimakow do parku. W innym wypadku kiedy zrobisz dziurki wilgoc bedzie odparowywac i dziurkami ulatniac sie co za tym idzie bedziesz mial wentylacje tzw grawitacyjna ale para nie skropli sie na gorej pokrywie tylko odparuje dziurkami i slimaki zamiast isc na gorna pokrywne zostana na ziemi na dole.
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Inkubatory

Postautor: Jackob29 » 16 lut 2020, 22:49

O tych otworach to gdzieś słyszałem że są po to żeby warunki utrzymujące się w pomieszczeniu, dostawały się też do kuwety i tam były takie same, oraz żeby się powietrze świeże dostawało.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości