Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Kot_Dariusz
Posty: 6
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: Kot_Dariusz » 14 lip 2019, 22:27

Witam,
Przymierzam się do startu i chciałbym to zrobić możliwie najlepiej. Stary budynek który mam możliwość przygotować posiada odpływ ale wypuszczony na podwórko w dodatku na stronę sąsiada (kiedyś był to wolny teren). Muszę więc wykonać odwodnienie i tutaj nasuwa się pytanie do doświadczonych hodowców jakie macie szamba (wielkość/objętość), myślę o 1000szt reproduktorów na przyszły sezon, podłączenie do szamba domowego nie jest technicznie możliwe.
R E K L A M A
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 15 lip 2019, 01:26

Kolego, ze tak zapytam - jakiego slimaka planujesz hodowac i ile zamierzasz/ celujesz wyhodowac z tych 1000sztuk reproduktorow ?
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: 0543 » 15 lip 2019, 14:54

Przy takiej małej reprodukcji nie będzie dużo wody więc bym nie myślał narazie i szambie
Kot_Dariusz
Posty: 6
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: Kot_Dariusz » 15 lip 2019, 19:06

Planuję zacząć z maximem, ilość 1000szt reproduktorów to będzie startowa ilość z której planuje wyhodować... no właśnie tyle na ile pozwoli mi moja wiedza i to jak się przyszykuję, jeżeli chodzi o budynki to mam dwa pomieszczenia jedno 25m2(bez podłogi, wymaga doinwestowania) i drugie 15m2(płytki, odpływ), sąsiadują ze sobą. Co do powierzchni na zewnątrz kwestia dogadania z obecnym dzierżawcą.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: 0543 » 15 lip 2019, 19:50

Na 1000 repro stół będzie miał 2 może 3 metry kwadratowe
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 15 lip 2019, 21:43

Przyjmujac srednio 0,18 gram maxima przy zalozeniu, ze masz 1000 szt reproduktora potrzebujesz jak juz kolega wspomnial 1 stol 2-3 m2 bo to bedzie okolo 18kg slimaka. Nie rob zadnego szamba bo jest Ci przy takiej ilosci nie potrzebne. Jak dobrze pojdzie Ci reprodukcja to moze uda Ci sie "wycisnac"z tego kokonow na tone ale to naprawde przy b. dobrych wiatrach (ja obstawialbym max 400kokonow) ale trzymam kciuki, ze uda Ci sie wiecej.
pozdrawiam
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: 0543 » 16 lip 2019, 07:47

Przy takiej ilości nie warto chodzić przy tym lepiej kupić kokony
Kot_Dariusz
Posty: 6
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: Kot_Dariusz » 16 lip 2019, 18:53

Dziękuję za odpowiedzi co do kokonów to fakt jest to dobre rozwiązanie ale chciałbym przejść cały cykl od pierwszych reproduktorów do wyhodowania swoich na kolejny sezon.
Jeżeli chodzi o brak szamba to dobra wiadomość i oszczędność, co do stołu i wymiaru również dzięki za info.

Ale mam już kolejne pytania, czy w swoich pomieszczeniach na stół pokryliście ściany styropianem (to obowiązek przy zachowaniu wilgotności?) i czy jest ktoś kto ma zamontowane grzejniki zamiast podłogówki (mam akurat po remoncie xD ale wiadomo to nie podłogówka)???
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: 0543 » 17 lip 2019, 12:09

Poczytaj forum i kup książkę Kacpra wydaje mi się ze temat był poruszany juz
R E K L A M A
Mojakolej
Posty: 45
Lokalizacja: Lubelskie
Hoduję: Müller

Re: Pierwszy sezon, pierwszy budynek ...

Postautor: Mojakolej » 10 mar 2020, 23:36

Co do utrzymywania wilgotnosci i styropianu: styropian wylozony wewnatrz najlepiej sie sprawuje nie otynkowany. Styropian nie chlonie wody jak tynk czy podobnego wykonania sciana. Latwiej jest zbic wilgotnosc w "dzien" bo sciany nie musza odparowywac. Plytki na podlodze mile widziane. Ja na swojej repro jestem w stanie wysuszyc wszystko w godzine. Pod warunkiem ze nie ma na zewnatrz opadow

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości