Ptaki w budynkach dla ślimaków

QuoKka
Posty: 2
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Ptaki w budynkach dla ślimaków

Postautor: QuoKka » 01 lip 2019, 12:39

Witam!
Zaczynam prowadzić hodowlę Mullera. Park jest, paśniki są, nawadnianie spoko (choć susza boli) i generalnie wszystko zgodnie z planem. Niejasność pojawiła się w momencie, kiedy znajomy hodujący zwierzęta powiedział, że u niego w budynkach to muszą być maty antybakteryjne na podłodze, wszystko pryskane antyseptycznie, siatki w oknach, żadnej muchy, że jak miał gniazdo jaskółek pod sufitem to mu babeczka z weterynarii je zrzuciła. Budynek, który chce przeznaczyć pod reproduktornie jest od prawie stu lat zamieszkiwany przez jaskółki. Przez cały ten czas kiedy moi dziadkowie prowadzili zwierzęta ptaki nikomu nie przeszkadzały. Od początku hodowli, zawsze w całej Polsce na roli były jaskółki po oborach. Teraz nagle będą zrzucać gniazda? (Sprawa rozchodzi się o jedną rodzinę jaskółek, jedno gniazdo z pięcioma pisklakami)

Jakie są wasze doświadczenia z weterynarią? Jak wyglądają kontrole? Czy macie maty antybakteryjne na podłodze? Czy przy ślimakach istnieje problem z muchami? No i najważniejsze: Czy u kogoś były jaskółki w budynku przysposabianym?
R E K L A M A
QuoKka
Posty: 2
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ptaki w budynkach dla ślimaków

Postautor: QuoKka » 03 lip 2019, 00:25

60 osób zajrzało :D Nikt z was nie miał styczności z weterynarzem przy ślimakach :P Kochani piszcie
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Ptaki w budynkach dla ślimaków

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 03 lip 2019, 07:11

ja mialem 0 problemow jesli chodzi kontrole z PLW. nie czepiali sie, wrecz mialem wrazenie, ze chca pomoc.
Nie mam zadnych mat na wejsciu,
Przy slimakach istnieje mnostwo problemow z muchami. Jezeli nie wysterylizujesz pomieszczenia po reprodukcji, istnieje duze ryzyko, ze much wlasnie tam beda urzedowaly i skladaly jaja bo bedzie przyciagal je zapach. w czasie reprodukcji mozesz zainwestowac w lampe na owady taka ktora widujesz w sklepach na dziale miesnym. Kwestia tego jak bardzo masz wyizolowane/ zabezpieczone pomieszczenie z zewnatrz.
PS. U mnie jaskolek nie bylo...
Oliwka
Posty: 3
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ptaki w budynkach dla ślimaków

Postautor: Oliwka » 16 sty 2024, 14:22

No po prostu wymogi weterynaryjne są takie że nie można hodować dwóch gatunków w jednym miejscu. Nie ważne że jaskółki są dzikie. Mój znajomy ma hodowle bażantów wiele hektarów pod wolierami - warto zobaczyć https://www.bazanty.pl/, no i jego ojciec miał ta pszczoły 4 ule i musiał je usunąć.
damiano1729
Posty: 7
Lokalizacja: Leśniczówka
Hoduję: Maxima

Re: Ptaki w budynkach dla ślimaków

Postautor: damiano1729 » 09 lut 2024, 12:42

Ja mam takie pytanie jak Pan chce prowadzic reprodukcje w budynku w ktorym sa jaskolki.Przeciez budynek musi byc ocieplany i wogole wiec no trzeba go jakos przystosowac.Prawda?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości