Światło

Grajek956
Posty: 45
Lokalizacja: Września
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: Grajek956 » 26 lut 2019, 15:44

Posiada ktoś jeszcze piętrowe stoły? Jak wyglada sprawność na dolnych stołach ?
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: Jackob29 » 30 sty 2020, 11:51

Podeślę ktoś namiary na jakieś sprawdzone oświetlenie do reprodukcji?
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: Jackob29 » 31 sty 2020, 12:57

To może chociaż podpowie jakie? Bo ledy podobno odpadają.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: skorupiak » 31 sty 2020, 15:49

Najpewniejsze stare ''rury'' jarzeniówki,daj po dwa kolory,tzn ciepłe i zimne ,ilości nie podpowiem,na oko oświetlałem pomieszczenie
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: Jackob29 » 31 sty 2020, 16:15

Właśnie wszędzie teraz są tylko ledy... Aa dlaczego po dwa kolory?
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: skorupiak » 31 sty 2020, 17:27

Jak sie domyślasz słońce jest najlepsze a ledy mają bardzo wąskie widmo i żeby zbliżyć właściwości do słońca warto dać kilka odcieni ledów.
Wiem że hodowle np kur czy innych zwierząt do dobrego życia wymagają specjalnego mieszanego oświetlenia ledami,jeden kolor może powalić wszystko.Najlepsze są stare tzw rtęciówki albo jarzeniówki,więc twój wybór i twoje ryzyko
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: Mr.Tomq » 31 sty 2020, 19:30

[quote="skorupiak"]Jak sie domyślasz słońce jest najlepsze a ledy mają bardzo wąskie widmo i żeby zbliżyć właściwości do słońca
Wiem że hodowle np kur czy innych zwierząt do dobrego życia wymagają specjalnego mieszanego oświetlenia ledami,jeden kolor może powalić wszystko.


Pomyśl trochę logicznie :idea: ... po co chcesz robić światło zbliżone do naturalnego słońca ??
... kury i inne potrzebują słońca żeby mogły żyć - zgadza się , a ślimaki potrzebują ?? czy ślimaki lubią światło :?:
Ja mam białe zimne ledy i jest wszystko w porządku.
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: Jackob29 » 31 sty 2020, 21:03

O tym że powinno być zbliżone do słońca, i że ledy odpadają słyszałem, tyle że nikt nie mówi dlaczego.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: skorupiak » 01 lut 2020, 08:24

Mr.Tomq pisze:
skorupiak pisze:Jak sie domyślasz słońce jest najlepsze a ledy mają bardzo wąskie widmo i żeby zbliżyć właściwości do słońca
Wiem że hodowle np kur czy innych zwierząt do dobrego życia wymagają specjalnego mieszanego oświetlenia ledami,jeden kolor może powalić wszystko.


Pomyśl trochę logicznie :idea: ... po co chcesz robić światło zbliżone do naturalnego słońca ??
... kury i inne potrzebują słońca żeby mogły żyć - zgadza się , a ślimaki potrzebują ?? czy ślimaki lubią światło :?:
Ja mam białe zimne ledy i jest wszystko w porządku.


a ślimaki potrzebują ?? czy ślimaki lubią światło :?:
To po co dajesz im światło? Masz racje,nie lubią wiec niech siedzą w ciemności
R E K L A M A
Heniek Z.
Posty: 19
Lokalizacja: Lubaczów
Hoduję: Maxima

Re: Światło

Postautor: Heniek Z. » 01 lut 2020, 18:43

PSH proponują nowe lampy oświetlenia przy reprodukcji wejdź na ich strony i poczytaj

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości