Światło

Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: Jackob29 » 02 lut 2020, 14:46

Co do "tej firmy" mam małą niechęć, ale poczytałem. Oczywiście zachwalają swoje unikalne lampy...i nic więcej tam nie ma niestety.
R E K L A M A
Mojakolej
Posty: 45
Lokalizacja: Lubelskie
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: Mojakolej » 08 lut 2021, 23:39

Jakie barwy swiatła stosujecie w swoich reproduktorniach i jakie to źrodla swiatla? Teoretycznie w tunelach jest elegancko zawsze doswietlone. Jesli ktos stosuje folie z filtrem uv to ma UV prawie z glowy. Swiatlo o widmie zblizonym do dziennego oprocz uv powinno byc najlepsze, dobrze mysle?
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: zwariowany smyk » 09 lut 2021, 14:42

Światło to pic na wode. Ma być takie żebyś widział co robisz. Różnica w oświetleniu jest taka że jak masz bardzo jasno jak w dzień to ślimaki bedą uciekać z paśników co jest lepsze do mycia a jak bedziesz miał troche jasno jak w domu 25w to slimaki bedą na paśnikach w dzień i też będą spać jesli zmniejszysz wilgotność, Światło nie ma wpływu na znoszenie jaj. Znaczy ma tyle co prawie nic, zadbaj o wilgotność i higiene to podstawa.
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Światło

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 09 lut 2021, 18:09

Ja tam sie nie zgodze. Swiatlo olbrzymie znaczenie w sensie kiedy mowimy o cylku dnia i nocy czyli o ilość godzin z zapalonym swiatlem i beZ. Ma to wplyw na reprodukcje slimakow i ilosc znoszonycj jaj tak samo jak cykl dnia i nocy przy fermach kurzych dla przykladu
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: zwariowany smyk » 09 lut 2021, 23:22

U mnie nie ma, reguluje mi to światło dnia a nic tak nie jest dobrane lepiej od światła dnia niż sztuczne zmiany godzin bo tak ktoś wymyślił jak i ta barwa światła. Ale to są tylko moje wieloletnie doświadczenia w reprodukcji i nikt nie musi się zgadzać ze mną ;)
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Światło

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 10 lut 2021, 14:10

A jak mogę zapytać jak dlugo hodujesz, co i w jakiej ilości?
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: zwariowany smyk » 10 lut 2021, 16:58

9 lat mullera ok 140 tys kokonów w miesiac
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Światło

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 10 lut 2021, 20:27

To niezle. Gratuluje zatem wynikow.
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: zwariowany smyk » 10 lut 2021, 20:44

Dzięki, uważam że jak ktoś ma problem ze zniosami to musi popracować nad warunkami higienicznymi przede wszystkim a swiatło to ostatni punkt który warto zmieniać na różne sposoby, zrób stoły tak żeby jak wchodzisz do reproduktorni i bez wentylacji nie śmierdziało a zobaczysz jak bedą się niosły.
R E K L A M A
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: zwariowany smyk » 10 lut 2021, 20:47

tak jest wszedzie...jak wejdziesz do chlewni krów i śmierdzi kiszonką i gównem to zapomnij o wydajności mlecznej, jak wchodzisz do fermy kur i daje odorem to i upadki piskląt duże a wentylacja to oszukiwanie tylko samego siebie bo powietrze Ci wentyluje a drobnoustroje i tak sie rozwijają i wywalajac ciepłe powietrze przy wentylacji wywalasz kase na ogrzewanie nowego.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości