Światło

razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Światło

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 10 lut 2021, 22:54

Tzn zeby kazdy mnie dobrze zrozumial. Ja tez jestem zdania ze lumeny czy świetlówki/ wynalazki markowe reklamowane przez superfirmy to pic na wode tak jak wspominales Smyku; jednak sam fakt oswietlenia pomieszczenia do reprodukcji ma moim zdaniem ogromne znaczenie. W sensie trzeba zachować odpowiddnia ilosc dni( godZin nasłonecznienia) i odpowiednia ilosc nocy (bez swiatla) a czy ro będZie swietlowka za 10ln czy superswietlowka za 110 pln nie ma znaczenia.
Generalnie w pomieszczeniu do reprodukcji musi byc tak samo dobrze nam jak i slimakom. Wentylacja, wentylacja, wentylacja :))))
R E K L A M A
Daniel12x
Posty: 4
Lokalizacja: Szemud
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: Daniel12x » 27 lut 2021, 10:14

Temat Światła...piszecie super...tylko odpowiedzcie mi na pytani logiczne ...slimak zeruje wieczorem czy w dzień....dla mnie na pasnikach jest zerowanie wieczorem ...to poco skupiać się na świetle i słuchać tych bzdury co nas uczą...logiczne myślenie i obserwacja ....jak ktoś hoduje slimaka a przynim niejest to nic nie pomorze
Daniel12x
Posty: 4
Lokalizacja: Szemud
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: Daniel12x » 27 lut 2021, 11:16

Powiem tak ...pomyślcie logicznie ...kiedy ślimak żeruje w dzień czy wieczorem po zachodzie słońca....to po co mu potrzebne światło....światło włączasz jak chcesz aby się pochowały do mycia itp...i żebyś cokolwiek widzial jak karmisz tyle ...na temat swiatla ..a wy cudujecie taki kolor czy taki poco
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Światło

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 27 lut 2021, 15:09

Poleciales kolego:)
A po roślinom jest światło? Zadam inaczej pytanie. Po co roślinom noc skoro tylko w dzien budzą sie do życia a nocą spia :) ?
Twoja wypowiedz powiem delikatnie lekko jest niespójna :)
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: skorupiak » 27 lut 2021, 17:20

Kolego Daniel12x! Kiedyś miałem bardzo złe oświetlenie to po ponad miesiącu od wybudzania było ZERO KOKONÓW
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: zwariowany smyk » 27 lut 2021, 22:29

Ja myślę że kolega Daniel12x miał na mysli jakość świtła nie czy ma być czy nie. Kolego skorupiak myślę ze nie tylko światło poprawiłeś żeby mieć wiecej Kokonów niż zero. Co do mnie to ja kiedyś jak robiłem rozród w tunelu z siatką cieniującą 50% i folia pryskaną parasolexem wszystko by zbić temperaturę i światła nie miałem w tunelu kilka lat i też się niosły. A było ciemnawo w dzień. Założyłem w końcu światło tylko dlatego że wracałem z roboty ok 18 i zanim zaczynałem robotę w tunelu to była kupa ślimaków na paśnikach i ciężko było je zmywać. Fakt moc światła pomaga trochę w ilości zniosów bo im dłuzej ślimak śpi/wypoczywa w dzień tym lepiej szaleje nocą. Ale...to ma i tak najmniejsze znaczenie od tego jakiego ślimaka puścisz na stoły, jaką masz budowę stołów, jaką utrzymujesz higienę dla ślimaków...To są podstawy które trzeba każdego roku poprawiać.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: 0543 » 28 lut 2021, 10:19

zwariowany smyk pisze:9 lat mullera ok 140 tys kokonów w miesiac

Witam a jakie masz stado zarodowe ? I ile metrów ekranów w twojej hodowli ?
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: 0543 » 28 lut 2021, 10:22

I co Ty robisz Z tymi kokonami?
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: zwariowany smyk » 28 lut 2021, 22:48

0543 pisze:
zwariowany smyk pisze:9 lat mullera ok 140 tys kokonów w miesiac

Witam a jakie masz stado zarodowe ? I ile metrów ekranów w twojej hodowli ?

Witaj
Akutar dokładnie nie powiem, za prosto by było, mogę powiedzieć tylko że ekrany mam co 11 cm.
R E K L A M A
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Światło

Postautor: zwariowany smyk » 28 lut 2021, 22:49

0543 pisze:I co Ty robisz Z tymi kokonami?

Wszystko idzie do polskich hodowców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości