Jak obchodzić się z kokonami ?

SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: SlimOk » 20 kwie 2018, 01:11

Skorupiak nie rozumiem twojego komentarza, poprzednio zle przeczytales moj post, teraz piszesz ze nie odkrylem ameryki, nie rozumiem cie czlowieku.

Kazdy hodowca o tym wie? ale o czym? O tym lisciu? Czy co?

Jezeli ktos uwaza ze lisc zrobi wiecej szkody niz pozytku to nie wie, fakt, aczkolwiek i tak nie kumam co miales na mysli, ale sie domyslam.

Mario, zrob sobie test i bedziesz +/- wiedziec jak szybko padaja. Najwiekszym problemem przetrzymywania powyzej tygodnia jest wilgotnosc, o ktorej juz pisalem... Przedewszystkim (jezeli juz nie ten lisc) to wysoka wilgotnosc pomieszczenia inkubacyjnego i nie zraszac codziennie wieczka. Ja zraszam w sumie dwa razy, na poczatku, zanim wloze kokony i na koncu zeby weszly na wieczko.
R E K L A M A
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: SlimOk » 20 kwie 2018, 01:18

P.S. Dokladnie tak sie robi i nie ma co wiecej cudowac - Bartusio wypaczasz tym swierdzeniem sens istnienia forum. Pisze o tym po to aby ktos sobie sprobowal przetestowal. Nie umiecie, nie wiecie, trudno, ale nie musicie odrazu zamykac dyskusji bo wy tak nie robicie i basta.

Uwazam ze wlasnie nalezy cudowac, probowac, testowac i dzielic sie wiedza oraz doswiadczeniami. Takze panowie mniej inwazyjnie podchodzcie, bo mam wrazenie ze skoro nie robie jak wy to mam siedziec cicho. O nie nie nie. Pozdrawiam
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: skorupiak » 20 kwie 2018, 09:16

Testowałem,różne próby robiłem,większość kończyło sie padniętymi kokonami albo zdechłymi oseskami,dla tego wole ograniczyć sie do tradycji czyli trzymanie do 10ciu,max 12tu dni w warunkach większej wilgotności w pomieszczeniu do reprodukcji bez ingerencji do wylęgarek
Takie jest moje zdanie
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Jak obchodzić się z kokonami ?

Postautor: skorupiak » 20 kwie 2018, 09:22

Dodam jeszcze jedno,częste zraszanie w pudełkach powoduje zbyt dużą aktywność i wzajemne zjadanie sie,a zbyt mała wilgotność ( ktoś kiedyś doradzał żeby trzymać w warunkach pokojowych 45-55% wilgotności) zasuszanie wielu osesków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości