Reprodukcja 2019

SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Reprodukcja 2019

Postautor: SlimOk » 14 mar 2019, 02:25

Koszty reprodukcji moim zdaniem, najwieksza czescia sa zostawione reproduktory. Ogrzewanie, swiatlo, woda, to nie sa az takie duze koszty (miesiac). Prad woda to mysle ze nie wiecej niz 300 zl, ogrzewanie, zalezy kto co ma, jak centralne razem z domem to koszta dodatkowe nie wielke.
R E K L A M A
Początkujący
Posty: 51
Lokalizacja: Konin
Hoduję: Müller

Re: Reprodukcja 2019

Postautor: Początkujący » 14 mar 2019, 08:04

SlimOk pisze:Reefer, tak mam folie i bede korzystac, kasa wczesniej potrzebna.

No i wieksza pewnosc ze wyrosnie wiekszosc w 1

Trochę mnie uspokoiles bo już zglupialem... Oczywiście że koszty nie są wielkie... Prąd u mnie ok 250zl/miesiąc, woda(studnia wiercona) folia i tak stoi dlaczego nie wykorzystać... Bez przesady ile też więcej tej roboty... A wolę spać spokojnie, perko mi pięknie w tunelu wyrosło i tak jak piszesz wieksza szansa na większą ilość w 1 klasie
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Reprodukcja 2019

Postautor: reefer » 14 mar 2019, 15:51

Początkujący i SlimOK - skąd u Was przekonanie , że przepuszczanie przez tunel daje większą ilość ślimaków w 1 klasie .To jakaś nowa teoria , cz jak , bo pierwszy raz to słyszę . Dlaczego tak miało by być ? Nie rozumiem . Robiąc małą produkcję ( tonę , dwie a nawet trzy ) to można bawić się w tunel , ale gdy będziecie robić 10 czy 15 ton ,to szybko zapomnicie o tunelu.
Początkujący
Posty: 51
Lokalizacja: Konin
Hoduję: Müller

Re: Reprodukcja 2019

Postautor: Początkujący » 14 mar 2019, 19:38

reefer pisze:Początkujący i SlimOK - skąd u Was przekonanie , że przepuszczanie przez tunel daje większą ilość ślimaków w 1 klasie .To jakaś nowa teoria , cz jak , bo pierwszy raz to słyszę . Dlaczego tak miało by być ? Nie rozumiem . Robiąc małą produkcję ( tonę , dwie a nawet trzy ) to można bawić się w tunel , ale gdy będziecie robić 10 czy 15 ton ,to szybko zapomnicie o tunelu.

Reefer ja mam umowę z mokrym dworem, jak chcesz wiedzieć Oni hoduja w tym roku ok 30ton(byłem, widziałem i rozmawiałem) powiedział że nie wyobraża sobie hodowli bez tunelu
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Reprodukcja 2019

Postautor: SlimOk » 14 mar 2019, 21:07

Czlowieku chyba odwrotnie, jak robisz duza hodowle, nie tone czy dwie, to tunel jest po to zeby wydluzyc reprodukcje. Bo potrzebujesz tylu kokonow, ze reprodukcja bez tunelu potrzebowala by bardzo duzej ilosci slimakow.

Jak masz male zapotrzebowanie na kokony to nie potrzebujesz tunelu bo reprodukcji tez nie musisz wyjebanej w kosmos robic zeby 5 czy 10 tys kokonow sobie wyhodowac.

Jak ktos robi wspomniane 30 ton to potrzebuje niecale 50 tys kokonow, na taka ilosc musi byc zajebiscie wielka reprodukcja jak chcesz sie bez tunelu wyrobic, a tak mozna zrobic dluzsza, mniejsza i tansza reprodukcje i miec wieksza pewnosc ze slimak wyrosnie w 1 klasie.

Skad taki poglad? Stad ze jak przyjdzie ch*jowa dla nas pogoda to moze sie zdarzyc tak ze majac wszystko w parku na tip top, braknie ci tych kilku cieplych nocy zeby ci wiekszosc wyrosla w 1, a korzystajac z tunelu robimy sobie gwarancje wyrosniecia wiekszosci.

No i jak wspomnialem wczesniej, kasa wczesniej, jeszcze jak dobra pogoda nas spotka to mozna w sierpniu zbierac.

Mozesz bez tunelu, ale jak trafisz na zjebane lato to napewno wiecej niz 90 % w 1 nie bedziesz miec i co najwazniejsze o czym wszyscy zwolennicy zapominaja, potrzebna duzo wieksza reprodukcja, nawet kilkukrotnie.
Mozesz z tunelem, wiecej pracy, ale wczesniejsze zbiory i wieksza pewnosc co do wyrosniecia.

Plusy i minusy, z folia troche wiecej pracy, ale znowu bez przesady.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Reprodukcja 2019

Postautor: SlimOk » 14 mar 2019, 21:11

Dodam jeszcze ze robiac tunel trzeba policzyc jakies 1-2 % strat na poziomie przenoszenia, zgubienia po drodze, jezeli mamy byc obiektywni.
Edi1403
Posty: 22
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Reprodukcja 2019

Postautor: Edi1403 » 16 mar 2019, 10:37

Hej, doniczki wystawione na stół, ślimaki zaczynaja sie nieść. Co jaki czas calkowicie wymieniac ziemie na nowa w doniczkach? (Kiedy ta uzywana wyrzucać i zastepowac ja nowa?)
LEON
Posty: 21
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Re: Reprodukcja 2019

Postautor: LEON » 16 mar 2019, 16:16

Odrzucaj odchody z powierzchni i stosuj ziemie ponownie. Ziemię w doniczkach na całkowicie nowa raz w tygodniu.
Edi1403
Posty: 22
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Reprodukcja 2019

Postautor: Edi1403 » 16 mar 2019, 19:17

LEON pisze:Odrzucaj odchody z powierzchni i stosuj ziemie ponownie. Ziemię w doniczkach na całkowicie nowa raz w tygodniu.


A co robcie ze stara ziemia?
R E K L A M A
Edi1403
Posty: 22
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Reprodukcja 2019

Postautor: Edi1403 » 16 mar 2019, 19:21

I czy to normalne ze w pierwszych trzech dniach nie znajduje slimakow w kazdej doniczce? W niektorych sa po 4, 3 , 2 ale sa doniczki do ktorych sie nie wkrecil zaden.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości