Kłopoty z kokonami

kratosPS
Posty: 5
Lokalizacja: Dąbrowa Białostocka

Kłopoty z kokonami

Postautor: kratosPS » 02 kwie 2019, 17:35

Witam, jestem początkujący i prowadzę pierwszy sezon reprodukcji. W inkubatorach mam już kokony i część się wyklula parę nie. Te co się wykluly zjadają powoli inne kokony. Jest to normalne czy trzeba coś z tym zrobić?
R E K L A M A
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: mxb56 » 02 kwie 2019, 18:06

Kolego kratos niestety taka kolej rzeczy. Można nawet zauważyć, że większe osobniki zjadają mniejsze. Kanibalizm wśród ślimaków jest normalny. W miarę jak dorastają proces ten zanika.
kratosPS
Posty: 5
Lokalizacja: Dąbrowa Białostocka

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: kratosPS » 02 kwie 2019, 18:53

Aha, czyli potrafią zjeść np połowę kokonow z inkubatora? Ile straty jest w tym?
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: mxb56 » 03 kwie 2019, 07:21

Bez przesady nie zjedzą ci wszystkiego. To raczej pojedyncze sztuki, ale staraj się w jednym inkubatorze trzymać kokony tylko z jednego dnia, żeby nie dokładać do pełnego z innych dni. Wtedy jest większe ryzyko, że taki proceder będzie miał miejsce.
Edi1403
Posty: 22
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Edi1403 » 07 kwie 2019, 14:27

Hej, mija 21 dzien od zlozenia pierwszych kokonow w inkubatorze. Jajka wykluwaja sie nierownomiernie, niektore calkowicie wyklute a niektore nawet nie zbrązowialy jeszcze(ten sam inkubator). Inkubatory sa w pomieszczeniu reprodukcyjnym. Na wieczkach jest rosa tak jak byc powinno. O co chodzi ? wyklutych kokonow nie ma za wiele, kilka wyklutych i kilka brazowiejacych. Przezroczyste kokony nie wykluja sie, to wiem ale takich mam bardzo malo. Ktos mial podobnie? Dlaczego tak sie dzieje? Za sucho, za zimno? Temperatura dzien 17-18stopni, noc 15,5-17stopni.
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: mxb56 » 07 kwie 2019, 15:08

Edi 1403 już o tym pisałem, ważne by nie mieszać kokonów z różnych dni, nie dokładać do pełnego inkubatora. W takim wypadku mogą się wykluć w różnych odstępach czasu. Jeśli tak nie robiłeś to nie wiem czemu tak się dzieje. Obserwuj co się dzieje w kolejnych dniach i szybko reaguj, być może coś jest nie tak, ziemia zbyt sucha lub zbyt mokra. Powodów może być naprawdę sporo.
Edi1403
Posty: 22
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Edi1403 » 07 kwie 2019, 16:50

mxb56 pisze:Edi 1403 już o tym pisałem, ważne by nie mieszać kokonów z różnych dni, nie dokładać do pełnego inkubatora. W takim wypadku mogą się wykluć w różnych odstępach czasu. Jeśli tak nie robiłeś to nie wiem czemu tak się dzieje. Obserwuj co się dzieje w kolejnych dniach i szybko reaguj, być może coś jest nie tak, ziemia zbyt sucha lub zbyt mokra. Powodów może być naprawdę sporo.



Nie mieszam kokonow z roznych dni. Sprawdzalam ziemie i chyba zrobilo sie u mnie za sucho. Byc moze wentylator wysuszal za bardzo .Za mokro tzn nie moge robic tzw blotko tylko z wyczuciem? Nic sie nie stanie jak ziemie zwilze strzykawką? tak zeby nie zamoczyc kokonow bo ponoc nie lubia tego. Mam nadzieje ze jeszcze sie wykluja.
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Jackob29 » 07 kwie 2019, 17:00

U mnie też w pierwszych 2 kuwetach wczoraj pojawiły się pierwsze ślimaki na wieczku a około połowa kokonów jest taka jaką ją wybrałem z doniczki, co może być powodem? Iii czy robić coś z nimi czy wypuścić do szklarni razem z wyklutymi w poniedziałek?
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: snails zone » 11 kwie 2019, 12:33

kokony są nie zapłodnione
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Jackob29 » 11 kwie 2019, 16:57

Te niewyklute w dość sporej liczbie zdarzyły się w kilku pierwszych kuwetach, w następnych zdarza się już rzadziej. A niezapłodnione nie powinny być przezroczyste?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości