Kłopoty z kokonami

Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Jackob29 » 20 maja 2020, 07:33

No właśnie to też nie to, wszystkie są z jednego dnia. I ani nie są zgnite, ani wyschnięte, po prostu nic się z nimi nie dzieje.
R E K L A M A
Zajader
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Zajader » 20 maja 2020, 09:27

Długo leżą po wyjęciu z doniczek?
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Jackob29 » 20 maja 2020, 11:00

2 tygodnie
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: skorupiak » 20 maja 2020, 12:24

To sie nie denerwuj, kokony w temp około 20st wykluwają sie 18 do 22 dni a Ty już chciałbyś
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Jackob29 » 20 maja 2020, 13:26

Ale połowa już się wykluła, a reszta nawet barwy nie zmienia i powinna
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Mr.Tomq » 20 maja 2020, 13:28

Moim zdaniem trzymałeś kokony w niskiej temp.i mogły występować wahania temp. np.miałeś w pomieszczeniu 15 stopni a czasem 10 stopni
Jest jeszcze jeden problem ... te wyklute będą zjadać jajeczka
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Jackob29 » 20 maja 2020, 14:36

To też nie to, temperatura jest 22-23 stopnie, wilgotność 90%. To że będą zjadać to już wiem, szukam po prostu przyczyny, że połowa się wylęga a połowa nie
Jaskier
Posty: 26
Lokalizacja: Kujawy

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Jaskier » 21 maja 2020, 07:41

Kokony masz tam gdzie repro? Myślę ze Mr.Tomq możne mieć racje. Tez mi się tak kokony zmarnowały(identycznie) gdy wietrzyłem pomieszczenie gdy bylo 8-10st C a kuwety z kokonami miałem dość blisko drzwi... One juz sie nie wykluja
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: Jackob29 » 21 maja 2020, 11:05

Kokony mam w osobnym budynku gdzie cały czas jest 22 stopnie, więc spadki temperatury nie wchodzą w grę.
R E K L A M A
bar
Posty: 11
Lokalizacja: Kuj-pom
Hoduję: Müller

Re: Kłopoty z kokonami

Postautor: bar » 24 maja 2020, 10:28

Jackob29
Piszesz że to na pewno nie jest temperatura.
Jesteś w błędzie Mr. Tomq ma rację . Po prostu ty nie wiesz jaka jest wszędzie temperatura i nie wiesz jaka może być odpowiednia. Jeszcze przyczyną może być zła wilgotność, ale ty masz jej sporo może nawet za dużo. Żeby kokony się wykluwały równo trzeba wywazyc im klimat odpowiednio i to już na etapie kubka lęgowego a nie dopiero tacki. To że nie masz doświadczenia świadczy to że ślimaki Ci zdychały po 3 tyg. i nie wiedziałeś co jest, jeśli coś się komuś wydaje to nie znaczy że jest dobrze. Moja rada kup 5 termometrów takich zwykłych zewnetrznych i miez wszędzie temperaturę . Wtedy będziesz miał rozeznanie , jeszcze taka banalna żecz , temperatura jest różna na róznej wysokosci.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości