problem z reprodukcja

Bysiek
Posty: 53
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Bysiek » 26 maja 2020, 12:03

A kto mi powie jaka może być przyczyna? Od początku reprodukcji są małe kokony i mało ich,dużo ślimaków się wkręca nawet po 5 w doniczce a zostanie tam jeden kokon, ogólnie wszystkie parametry są w średniej normie,ślimaki nie zdychają, torf zmieniany na inny. W zeszłym roku pierwszy raz to robiłem i wyszło doskonale.Ze 100kg repro miałem ponad 7 tys kokonów.
Nadmienie że reprodukcji doglada mi bardzo doświadczony hodowca,on też rozkłada ręce
R E K L A M A
Jaskier
Posty: 26
Lokalizacja: Kujawy

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Jaskier » 27 maja 2020, 07:02

Muller w tym roku, z tego co slysze, wszystkim sie niesie koszmarnie.Zrób może kondycjonowanie z 3-4dni(bez doniczek).Mi tez muller po 25dniach kondycjonowania praktycznie sie nie znosil.. Dopiero po 40 dniach sie rozkrecil. Wiem ze juz malo czasu no ale moze pomoze.
Jaskier
Posty: 26
Lokalizacja: Kujawy

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Jaskier » 27 maja 2020, 07:04

Torfu nie zmieniaj, jedz caly czas na tym samym
Początkujący
Posty: 51
Lokalizacja: Konin
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Początkujący » 27 maja 2020, 07:32

Jackob29 pisze:W jakim czasie?

Od 20 lutego do 10maja
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Jackob29 » 27 maja 2020, 08:13

Ale od 20 lutego wstawiasz doniczki?
Bysiek
Posty: 53
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Bysiek » 27 maja 2020, 10:04

Jaskier pisze:Muller w tym roku, z tego co slysze, wszystkim sie niesie koszmarnie.Zrób może kondycjonowanie z 3-4dni(bez doniczek).Mi tez muller po 25dniach kondycjonowania praktycznie sie nie znosil.. Dopiero po 40 dniach sie rozkrecil. Wiem ze juz malo czasu no ale moze pomoze.


Ponad tydzień temu to robiłem, złudna poprawa była,o więle więcej wkręconych ale póżniej albo brak albo malutkie kokony
R E K L A M A
Początkujący
Posty: 51
Lokalizacja: Konin
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Początkujący » 28 maja 2020, 22:09

Jackob29 pisze:Ale od 20 lutego wstawiasz doniczki?

Wybudzilem 20 lutego a doniczki wstawiłem po dwóch tyg.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości