problem z reprodukcja

Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Gumis1970 » 04 kwie 2020, 16:33

Jechaly w busie 300km w temp zewn 6 no w busie 7-10 .
Pozniej ok 6godz na hali grzanej od 5 w gore no i w temp ok 13-15 na siatki i shower z takiej wody tylko tylko nie zimna kranowa tylko lekko zlamana haladogrzana do 18 st w 24h. Ogolnie slimaki zaczely sie podnosic ale ok 25 nawet nie dychlo poszly w kanal. Taka kase wyjebalem a dostalem slimacze trucho w 8 klasie.
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Jackob29 » 04 kwie 2020, 16:40

Ja teraz wypuściłem II klasę która się okazała w większości III klasą, bo jeszcze się im muszla wykształca i powoli utwardza, więc może koło mają coś zniosą...
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Gumis1970 » 04 kwie 2020, 18:20

Bar .
Skorupiak i inni dzieki za zajebiste rady odcialem zraszacze wywialem hale do suchego wiora i efekty juz widac.
Dzieki pozdrawiam.


Jakob a gdzie kupowales repro u mojego dostawcy ???
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Gumis1970 » 04 kwie 2020, 18:23

To juz z dzis
Załączniki
received_641812246669305.jpeg
To dzis bydlo poszlo w gore i szybki sex
received_506820989985116.jpeg
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Jackob29 » 04 kwie 2020, 19:44

Nie nie, ja to mam od hodowcy
bar
Posty: 11
Lokalizacja: Kuj-pom
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: bar » 04 kwie 2020, 22:15

Niektórzy nie mogą mieć problemów z wilgotnością ,bo to zależy wszystko ,jake jest pomieszczenie, czyli jak łatwo można je osuszyć i dlatego są te różnice.

Gumiś...
Widzę że przestałeś pisać ile masz % , a patrzysz na ślimaki. Po zdjęciu różnie może być , ale widzę że są suche i jeszcze nie przesadzaj z przewiewami , masz wywietrzyć , jeśli przesadzisz to będziesz miał kolejny pryszcz w hodowli.
Piszecie że super hodowcy sprzedali wam takie pruchno. Nigdy z nimi nie miałem do czynienia to się nie wypowiem, ale jak byś miał kupić odemnie repro za 20 zł/kg to byś nie dał bo ja nie mam tak wypasionych pomieszc eszeń , fajnej stronki,nie mam nawet agregatu hłodniczego , ale mam sposób na przechowanie repro. Teraz spadnie na mnie grom, że nie ma dobrego repro jak nie dostanie szybko po zbiorach hlodu. Jak przechowywałem pierwszy raz to byłem tak zesrany że jak wybudze to : po wybudzeniu mi zdehnie, albo nie będą składać jaj i tak dalej.
Dziś wiem ,że to nie jest tak istotne ważniejsze jest jakiego zostawiasz ślimaka do reprodukcji i tu wygląd ma znaczenie ale ważniejsze jest co jadł i to mu pozwala dobrze przezimować i dobrze zrobić swoje zadanie.
Takie jest moje doświadczenie z reproduktorami , chetnie poczytam inne
bar
Posty: 11
Lokalizacja: Kuj-pom
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: bar » 04 kwie 2020, 22:32

Gumiś..
Widzę tylko parę gówienek na jednym zdjęciu i trochę mi się nie podobają, wyglądają tak jakbyś karmił pasza z dużą ilością kredy, jaką masz pasze?
Kolejna sprawa to chuba masz za długie ekrany, teraz nic nie poradzisz, ja mam gdzieś ok 35 cm , po co utrudniać życie ślimakom.
Następnie ja bym zrobił ekrany trochę żadziej , (może to przez zdjęcie) poniewaz łatwiej się myje,(kwestia wygody)
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Gumis1970 » 05 kwie 2020, 08:19

Bar
dzieki za porady juz wiem ze ekrany sa napewno za dlugie.

Ja placilem 75 zl za kilogram
SLOWNIE SIEDEMDZIESIAT PIEC
k***a ale kowbojka
Zajader
Posty: 90
Lokalizacja: Warmia
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Zajader » 07 kwie 2020, 14:03

75 zł to żadna rewelacja,byli i tacy co ponad 150 płacili no i wiadomo...........większość repro do ziemi poszło
R E K L A M A
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Gumis1970 » 08 kwie 2020, 00:15

Witam czy ktos wie z jakiego powodu zszedl ten osobnik?
Załączniki
Screenshot_20200407-231222.jpg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości