problem z reprodukcja

Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

problem z reprodukcja

Postautor: Gumis1970 » 30 mar 2020, 16:33

Witam
to moj pierwszy rok czyli doswiadczenie slabe,
wybudzilismy sie 28 lutego i wszystko szlo dobrze temp swiatlo jedynie mialem problem ze zbyt duza wilgotnocia 90 noc 75 dzien ale nie dzialo sie nic.
Po trzech tyg wstawilismy doniczki i bylo dobrze jak na poczatek pare dni po tym fakcie slimaki zaczely zalegac na dolnych siatkach i strasznie malo jedza za kilka dni pewnie zacznie sie fala zejsc co to moze byc i jak sie mam ratowac sytaucje?
Moze byc inna przyczyna ale mysle ze moze ten torf(OBI) byl czyms zabrudzony zakazony,
Prosze o pomoc z gory dziekuje
R E K L A M A
Ślimok111
Posty: 26
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Ślimok111 » 30 mar 2020, 19:55

Miałem dokładnie to samo w tamtym roku.Dwa tygodnie od wybudzenia wszystko pięknie,duzo łączenia się w pary ślimaków ,Przychodzę rano a tu pełno slimaków na dole siatki ,dwa tygodnie i pozamiatane 90% padło teorii było duzo.
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Gumis1970 » 30 mar 2020, 20:01

Ja mam tez kilka ale ktos mnie tu chyba naprowadzil na kiepski material kupiony u renomowanego hodowcy.
Ślimok111
Posty: 26
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Ślimok111 » 30 mar 2020, 20:09

To raczej jakiś mikrob albo nicienie ,wątpie żeby za wysoka wilgotność tak przetrzebiła stado.Aż nie chciało mi się zaglądać do ślimaków,wynosiłem wiadrami
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Gumis1970 » 30 mar 2020, 20:27

poddał Pan sie??u mnie narazie jedna szufelka dziennie umarlakow
Ślimok111
Posty: 26
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Ślimok111 » 30 mar 2020, 20:33

Musiałem kupić kokony ,potem w parku miałem gryzonie i praktycznie cały sezon zapi****za darmo
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Gumis1970 » 30 mar 2020, 21:00

No coz kazdego szkoda ale z dwoja zlego lepiej ty niz ja.
To chyba ten sezon bedzie dla mnie nauka.
Juz mnie MD wydymali z reproduktorami a gryzonie same sie znajda jesli uda nam sie cos wychodowac.
Pozdrawiam
bar
Posty: 11
Lokalizacja: Kuj-pom
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: bar » 30 mar 2020, 21:56

Hoduje i też tak miałem, tylko ja znalazłem przyczynę i już tak nie mam . Odpowiedz na twoje pytanie znam na 90%, ponieważ wiem tyle co napisałeś. Na początek wyzuć wilgotnościomierz.

Teraz ,wilgotność ma by taka że ślimaki mają na dniu przeschnąć, co to znaczy, skorupka na nich ma być sucha (doświadczone oko) jeśli będziesz tego przestrzegał ślimaki będą żyć, jeśli się ma za mokro to po 2. - 3 tyg zaczną zdychać i tu nie ma zmiłuj.
75 % przy takiej wilgotności ślimaki nie wshnie, nie ma mowy.
Jeszcze nie wiem jak je nawilżacz , ale ślimaka nie potrzeba napier....ć dużo wody , potem jest problem z wilgotnością,
Nie bać się dobrego wietrzenia lepiej mieć nisza temperaturę przez wietrzenie niż za mokro.

Ja jak wierzę to spada mi temp nawet do 14 . Po wysuszeniu podciagam i ślimaki żyją.
Wypuściłem 28,02, i 28,03wybieralem zdehlaki to wybralem 7%
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Gumis1970 » 30 mar 2020, 22:44

Dzieki.
Udalo mi sie zredukowac to do 80-82 i 63-67 % powiedz mi jeszcze jak odratowac to co mi tam zaniemoglo??
R E K L A M A
Ślimok111
Posty: 26
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: problem z reprodukcja

Postautor: Ślimok111 » 30 mar 2020, 23:01

Bar może mieć racje ,pamiętam kiedyś nawalił mi czujnik temperatury.Po przyjściu z pracy na termometrze było 28stopni, prawie wszystkie slimaki były na siatce.Czyli warunki bytowe mogą mieć duże znaczenie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości