Nawadnianie parku

SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 23 sty 2018, 18:54

Skorupiak tylko pamietaj ze nie obojetnie jakimi zraszaczami. Bo jak Cie poniesie fantazja to Ci braknie skutecznego zasiegu i cisnienia a przy okazji zraszacze moga miec wieksze zapotrzebowanie na wode niz ma wydajnosc Twoja pompa.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 23 sty 2018, 19:33

No zgadza sie ,to wiem,gdzieś na forum były opisane dobre Hadara,jak nie znajde to spytam Ciebie jakie zainstalować
HelixPro
Posty: 5
Lokalizacja: Trzcinka
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: HelixPro » 24 sty 2018, 15:40

Witam, skorupiak jestem tu nowy ale chyba będę mógł pomoc. Moja firma zajmuje się montażem systemów nawadniających. Pisz czego potrzebujesz konkretnie to podpowiem. Żeby wiedzieć jakie zraszacze dobrać potrzebne jest ciśnienie ustawione na hydroforze i wydatek pompy. Wydatek jest trochę inny niż piszą na pompie przez wiele zmiennych. Mozesz zmierzyć to sprawdzając w jakim czasie napełni się 10 l wiadro. Potem możemy dobierać zraszacze i ile elektrozaworów. Edzie potrzebne na dana powierzchnie
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 24 sty 2018, 16:03

Jeśli hodujesz ślimaki to wiesz jakie trzeba zraszanie,mnie to potrzeba na 1 tys mkw,miałem obrotowe ale to od cholery wody potrzebuje a chyba najbardziej ekonomiczne są Hadara,wiem że dane podawane na pompie są przekłamane,zwykle to bywa w rzeczywistości 25 do 30% mniej
markppp
Posty: 23
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nawadnianie parku

Postautor: markppp » 25 sty 2018, 18:54

Witam Mam pytanie chcę na wiosnę zraszać teren 9m x 60m mikro zraszaczami wiszącymi na wys 180cm ,mam pompę 1200wat 3600l/godz,czy da radę i jakie mikro zraszacze polecacie i w jakich odległościach montować
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 25 sty 2018, 20:55

Pompa spokojnie sobie poradzi z takim obszarem. Zraszacze nie musza byc podwieszane na wys. 180 cm nie ma takiej potrzeby. Podaj jeszcze cisnienie pompy i wys. podnoszenia slupa wody, odleglosc pompy od psrku aby dobrac przekroj rury. Jak chcesz podam Ci tel. i wszystko wytlumacze.
olek59
Posty: 16
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: olek59 » 25 sty 2018, 21:07

Snailshodowca a moze na Ciebie bede mogl liczyc i cos poradzisz w systemie nawodnienia jak to zrobic. Widze ze chyba Ty najbardziej fachowo do tej sprawy podchodzisz.
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Timon69 » 25 sty 2018, 21:41

olek59 masz racje ze snailshodowca najbardziej do tego fachowo podchodzi zanim się z nim skontaktowałem sporo obdzwoniłem ludzi i na dzwonieniu się skończyło niby pisali ze zrobią bez problemów a musiałem się prosić . dopiero gdy trafiłem na "SH" snailshodowce to wiedziałem ze załatwi sprawę bez problemowo bo zainteresował się moim problem i szybko wszystko przygotował bez ponaglania i wydzwaniania . POZDRO SH jesteś wielki :)

a temat hydroforów w nawodnieniu dla hodowli ślimaków jest beznadziejny przerabiałem to jak sam sobie kombinowałem
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 25 sty 2018, 22:08

czy hydrofor to nie pompa?
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 25 sty 2018, 23:24

spokojnie i to pompa i to pompa ;) wszystko ma swoje zastosowania i swoją cenę oraz efekt jaki chcemy uzyskać. Każdy ma po czesci swoją racje i swoje zdanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości