Nawadnianie parku

SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SlimOk » 22 maja 2019, 19:10

Nie ma kazdy ma swoja teorie, jest kilka wlasciwych nie wszystkie. Poza tym jak mozesz sie nie zgodzic ze podczas "snu" slimak pobiera pokarm z wlasnej tkanki? To by oznaczalo w teori ze slimak moze zyc wiecznie :D lol
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 22 maja 2019, 19:17

W południowej części włoch letnie upały są o wiele mocniejsze niż w polsce ale tam nie mają problemów z mocniejszym zasypianiem ślimaków,
raz przed wieczorem się zrasza pole i to wystarcza a w polsce koledzy robicie sobie problemy że za mało albo za dużo wody
Kinga
Posty: 2
Lokalizacja: Siedlec
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Kinga » 25 cze 2019, 19:01

Ja zraszam pole trzy razy:
20sta-20minut,
23:30-20minut,
4ta-20minut.
I Perko w tych upałach znika w oczach.
A jak Was?
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: dawideo1994 » 25 cze 2019, 22:11

U mnie jest zraszane o godzinach:
5 - 20 minut
11 - 20 minut
15 - 20 minut
I godzina 20 - 40 minut.
Perko ładne, zielone i w niektórych miejscach trochę podjedzone przez ślimaki. Ogólnie jest bardzo dobrze.
Kinga
Posty: 2
Lokalizacja: Siedlec
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Kinga » 25 cze 2019, 23:06

Dawideo.
Podlewasz w pełnym słońcu? O 11?
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SlimOk » 26 cze 2019, 01:41

Moge wiedziec jaki jest cel zraszania o 1 w nocy? Dawideo, lub o 23:30 Kingo? Widze ze macie malo postow, domyslam sie ze wiele lat nie hodujecie ?

O ktorej rzucacie pasze? Nie podlewajcie pare godzin po karmieniu, przeciez to bezsens, dobrze zrosic przed karmieniem i nad ranem zeby dojadly co zostanie.

W godzinach 23.30, 1.00 jest jeszcze duzo paszy na pasnikach...

Myslcie :)

Jezeli chodzi o polewanie w dzien, to juz wedle uznania, ja osobicie uwazam ze przy 35 c, powinno sie w dzien troche polac, ale nie o 12 czy 14, tylko np 16-17, reszte juz tak konkretnie przed karmieniem kolo 20. Mysle ze tak jest najlepiej, z wlasnego doswiadczenia. Zalezy tez czy ktos ma cien wczesniej lub pozniej na polu.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SlimOk » 26 cze 2019, 01:42

i o 11 nie ma pelnego slonca, tak tez doczytalem ;p
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SlimOk » 26 cze 2019, 01:49

Skorupiak, ja nie mam problemu z tym ze mi slimak zasypia za mocno.

Mam problem z tym jak ktos pisze glupoty.

Slimak, czlowiek, niedzwiedz, kazde stworzenie potrzebuje cal. do zycia. Wartosci sie zmieniaja pod wplywem czynnikow zewnetrznych i samego metabolizmu organizmu, ale ZAWSZE bedzie pobierac calorie do utrzymania funkcji zyciowych. Zrozum ze jezeli slimak jest w hibernacji, nie wazne czy wstepnej czy wlasciwej, ZAWSZE bedzie "zjadac sam siebie". Jezeli juz podejmujesz dyskusje, udzielajac odpowiedzi chociaz odnies sie do tego o czym mowi rozmowca.
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: dawideo1994 » 26 cze 2019, 14:38

Kolego slimok nie podlewam o pierwszej w nocy....tam jest "i" tylko wyszło duże i faktycznie wygląda jak jedynka...chodzi o podlewanie wieczorem o 20.00
R E K L A M A
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: reefer » 26 cze 2019, 22:49

Nie ma żadnego uzasadnienia dla lania wody w upalne dni , po co ? To jest bezsensowne .Ale , oczywiście każdy robi jak uważa .My zraszamy raz , około dwudziestej 15 minut i to wystarcza , nawet w tak gorące dni .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości