Gryzonie w parku

reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Hodowla start

Postautor: reefer » 24 mar 2019, 19:24

skorupiak - fosforowodór jest toksyczny i taki ma być , inaczej po co go stosować . Używany w tych tabletkach fosforek glinu możesz zastąpić karbidem wydzielającym acetylenek wapnia który też jest toksyczny .I jeden i drugi jest ogólnie dostępny .Jest w ofercie chyba każdego sklepu ze środkami przeciw gryzoniom .Oczywiście , trzeba czytać instrukcję i do niej się stosować i nikomu się nic nie stanie .
R E K L A M A
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Hodowla start

Postautor: Mr.Tomq » 24 mar 2019, 19:43

reefer...domyślam się że gazowałeś szczury w norach, bo do tego jest przeznaczony ten specyfik.Ja też próbowałem zagazować karbidem to plugastwo. Nic z tego , nory były dość małe , krótkie i spierniczał zanim coś zrobiłem i później już tam nie wracał bo czuł człowieka i szukaj go gdzieś indziej.Dobrym rozwiązaniem jest wiatrówka, kilka razy miałem dziada na celowniku, ale trzeba jeszcze trafić...
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Hodowla start

Postautor: skorupiak » 24 mar 2019, 20:00

3 lata temu napchałem do nor kretów z 15 kg karbidu,wróciły po miesiącu, szczury to nie wiem bo ich tu nie ma,
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Gryzonie w parku

Postautor: Jackob29 » 07 sie 2019, 11:00

Co za dziadostwo narobił takich rzeczy? :evil:
Załączniki
IMG_20190806_211219_1.jpg
IMG_20190806_211219_1.jpg (50.1 KiB) Przejrzano 4692 razy
Gwiazdek
Posty: 64
Lokalizacja: Tajemnica
Hoduję: Müller

Re: Gryzonie w parku

Postautor: Gwiazdek » 07 sie 2019, 11:53

Najprędzej nornice,bo szczury nie zjadają na miejscu tylko zabierają do nory,póżniej wokoło nory są połamane skorupy
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Gryzonie w parku

Postautor: Jackob29 » 07 sie 2019, 14:23

Teraz jak trawa zniknęła zauważyłem kilka skupisk tak zniszczonych skorup, ale tylko tych mniejszych ślimaków. Teraz za to pojawia się coraz więcej pustych skorup dużych ładnych ślimaków :cry:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości