Za dużo zielonego w polu

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Za dużo zielonego w polu

Postautor: skorupiak » 01 lis 2018, 11:53

Czy ktoś w praktyce sprawdził czy pryskanie randapem przed zbiorami moze zabijać dużo slimaków?
R E K L A M A
mn12345
Posty: 11
Lokalizacja: Krk

Re: Zbiory 2018

Postautor: mn12345 » 01 lis 2018, 14:24

Skorupiak, ogarnij się..
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2018

Postautor: skorupiak » 01 lis 2018, 14:37

No co sie ogarnij? Zadałem pytanie, wiem że hodowcy to robią jak jest za dużo zielonego
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2018

Postautor: SlimOk » 01 lis 2018, 17:34

Mysle ze uschniete perko tez bedzie przeszkadzac, chwasty to juz w ogole, ale...

ale jest opcja ktorej nie testowalem. W hurtowni ogrodniczej znalazlem kiedys cos do zabijania slimakow. Produkt wyposazony byl w miske w ktorej slimaki mialy sie topic (hehe n/c) i preparat ktory je mial zwabiac do tej miski, czyli feromony slimakow. Mozna by sprobowac popryskac pasniki, moze wejda, jak nie bedzie za zimno, bo wtedy nic nie pomoze z ziemi wygrzebywac.

Akutalnie robie tak ze zbieram wszystko dookola co widze i pasnik zostawiam na polu ale polozony na roslinie, nie oparty o podporke, tak zeby byl przy samej ziemi, aby mialy latwiej wejsc. Po dwoch, trzech dniach, zawsze cos slimaka wejdzie, napewno nie 100%, ale zawsze cos.
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2018

Postautor: skorupiak » 01 lis 2018, 19:25

Miałem w tym roku troche problemu z zielskiem i na następny sezon chce mieć sprawdzony sposób gdyby zielska było za wiele,to jednak przeszkadza przy zbiorach
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2018

Postautor: skorupiak » 01 lis 2018, 19:25

Miałem w tym roku troche problemu z zielskiem i na następny sezon chce mieć sprawdzony sposób gdyby zielska było za wiele,to jednak przeszkadza przy zbiorach
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2018

Postautor: reefer » 01 lis 2018, 19:47

raundap nie działa na ślimaki .Sprawdzone !!
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2018

Postautor: skorupiak » 02 lis 2018, 10:07

Zbierałem w podobnym czasie z sąsiadem,on pryskał 3 tyg wcześniej a ja nie i miał dużo dorosłych martwych a u mnie prawie nic, używaliśmy tej samej paszy,nie wiem jakie wnioski z tego wyciągać? Troche podejrzanie to wyszło
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: reefer » 02 lis 2018, 15:04

skorupiak - sąsiad - jak piszesz - miał dużo martwych , ale nie od pryskania . Bo to nie jest tak , że trochę padnie a trochę nie . Albo wszystkie albo nic .Ja twierdzę , że pryskanie nie ma wpływu na ślimaki . Przyczyną martwych ślimaków u sąsiada musiało być coś innego .
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: skorupiak » 02 lis 2018, 17:01

Chyba jedyna różnica w terminie zaczynania,sąsiad wysypał oseski 10tego maja a ja po 10tym czerwca, u niego na polu było mnóstwo martwych i póżniej po zbiorach przy suszeniu w siatkach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości