Za dużo zielonego w polu

SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: SlimOk » 01 cze 2019, 01:24

Mi tez slabiej rosnie, w szczegolnosci na nowym polu gdzie jeszcze nie bylo slimakow i ich obornika xD

a tam gdzie byly slimaki, wysiewane bylo jakos w polowie kwietnia i tez juz po 30 cm maja
R E K L A M A
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: Jackob29 » 05 cze 2019, 09:07

A co najlepiej zasiać na poplon tej jesieni, żeby w przyszłym perko lepiej rosło na ugorze? Żyto, łubin czy perko?
Zbych45
Posty: 30
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: Zbych45 » 06 cze 2019, 07:11

Facelia,gorczyca,gryka.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: SlimOk » 26 cze 2019, 01:52

Jezeli juz miales slimaki na polu to tak czy siak ci piekne urosnie. Mam lepsze pytanie. Co zrobic zeby dobrze przygotowac pole na ktorym slimaka nie bylo? w przyszlym roku chce ogrodzic dodatkowe 1000 m i sie zastanawiam czy gnojowke dac ? co bylo by dobre? Bo w tym roku na tym samym polu tylko obok, gdzie rok temu slimaka nie bylo, rosnie rzepik tragedia.
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: Jackob29 » 26 cze 2019, 06:09

Ja właśnie na takim polu chce pośmiać gorczyce na poplon, podobno najlepsza i chwasty tak nie będą rosły.
Zbych45
Posty: 30
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: Zbych45 » 01 lip 2019, 10:45

Rzepik sam w sobie nie ma bardzo dużych wymagań glebowych.Najważniejsze żeby nie było chwastów i odpowiednia ilość wody.Posiej własnie rzepik na poplon.We wrześniu lub w październiku przeorać pole i powinno być ok. na przyszły rok.
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: dawideo1994 » 07 kwie 2020, 19:04

Cześć.
Mam pytanie odnośnie trawy w perku. Czy jest jakiś środek, którym można popsikać pole i zniszczy on zielsko, czy trawę a perko będzie dalej rosło..??
Zbych45
Posty: 30
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: Zbych45 » 07 kwie 2020, 19:18

Poszukaj czegoś na perz w rzepaku.Ja pryskałem w zeszłym roku tylko nie pamiętam nazwy.W ogrodniczym mi coś dali.
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: dawideo1994 » 10 kwie 2020, 11:46

Znalazłem preparat..tylko teraz pryskać nim zanim to wszystko zacznie wschodzic czy jak już wzejdzie.?
R E K L A M A
Huzbryn
Posty: 24
Lokalizacja: Koszalin

Re: Za dużo zielonego w polu

Postautor: Huzbryn » 11 kwie 2020, 07:32

Musi byc preparat do zwalczania roslin jednolisciennych w rzepaku, jak tak sie wpisze w google to wyskoczy co trzeba
Prysnij jak juz twój rzepik wzjedzie, jak juz bedzie mial pare listków

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości