Co robicie z trupami?

Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Co robicie z trupami?

Postautor: Jackob29 » 29 mar 2019, 16:34

Jak w temacie, co z nimi robicie?
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Co robicie z trupami?

Postautor: 0543 » 29 mar 2019, 18:13

Utylizacja
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Co robicie z trupami?

Postautor: Jackob29 » 29 mar 2019, 19:14

A konkretniej?
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Co robicie z trupami?

Postautor: Jackob29 » 31 mar 2019, 17:50

Ktoś jeszcze się wypowie?
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Co robicie z trupami?

Postautor: Andrew » 31 mar 2019, 20:36

Ja zakładając hodowlę musiałem mieć podpisaną umowę na utylizacja odpadów pochodzenia zwierzęcego.
Wet. sugerował mi też żeby co roku parę kilo oddać, żeby w razie czego wykazać że się coś utylizowało.
W mojej okolicy jest firma co się tym zajmuje. Spakowałem worek, dwa i zawiozłem. Ważyli, płaciłem, wystawiał protokół.
Nie pamiętam już jaką cenę miałem za kilo odpadów.
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Co robicie z trupami?

Postautor: Jackob29 » 31 mar 2019, 20:43

No właśnie chodzi mi o to co powiedzieć weterynarzowi gdyby zapytał
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Co robicie z trupami?

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 31 mar 2019, 20:54

wybaczcie ale ten weterynarz ktory chcial utylizowac padle slimaki to jakis konkretnie nawiedzony musial byc aby zasugerowac taka glupote.
Ja rozumiem, ze pada krowka, swinka to protokol i utylizacja bez tego sie nie obejdzie ale ze slimakami...
moj powiatowy lekarz wet. zapytal co robie z trupami - powiedzialem ze wyrzucam na pole. slimak to 80-90% woda wiec utylizuje sie z deszczem sam a skorupka to wapno dla gleby - zrozumial i nie mial z tym zadnych problemow.
Ślimok111
Posty: 26
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Co robicie z trupami?

Postautor: Ślimok111 » 31 mar 2019, 22:28

Dokładnie ,robisz dołek i zakopujesz na polu.Lekarz wet. jak był u mnie w odwiedzinach też o utylizacje pytał ,zaprowadziłem go na pole i pokazałem trochę skorupek i co ze ślimaka zostaje przestał drążyć temat
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Co robicie z trupami?

Postautor: Andrew » 01 kwie 2019, 06:20

Wybaczcie, ale troszkę będę bronił weterynarza. Umowa kosztowała mnie jeden telefon, jak odstawialem ślimaki to zapłaciłem chyba z 50 zł za parę worków. Czy warto? Moim zdaniem tak. W razie problemów zawsze są jakieś papiery do pokazania. Nawet złośliwy sąsiad widząc jak zakopujecie coś na polu może zadzwonić tu i tam...

Nie mówię że wszystkie utylizowalem, ale jakieś pozory stwarzałem.
R E K L A M A
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Co robicie z trupami?

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 01 kwie 2019, 09:45

u mnie to w jaki sposob slimaki sa utylizowane na polu jest zapisane w protokole pow. lek. wet. zatem jesli jakis sasiad nawet bedzie niezyczliwy nic nie wskora bo nic nielegalnego lub niezgodnie z prawem nie robie. rozumiem tez ze wykonanie telefonu , wywizienie raz slimakow w punkt X to nie jest wielka trudna sprawa ale kolejne, jedna z tysiecy ktore mialy nie miec miejsca a maja i zajmuja cenny czas ktorego zawsze malo z hodowla slimakow :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości