osłona przed wiatrem w parku

Sylka
Posty: 11
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Hoduję: Müller

osłona przed wiatrem w parku

Postautor: Sylka » 14 kwie 2019, 14:40

Jestem na etapie rozkładania nawodnienia, już zauważyłam, że robi się problem, właśnie przez wiatr, którego niestety nie unikniemy. Stąd moje pytanie do Was doświadczonych hodowców, co mogę posiać najlepiej, żeby zrobić dobrą osłonę, bo boję się, że boki będą za bardzo suche, tak zwiewa ku środkowi, choć liczę się ze zmianą wiatru to i tak się obawiam, pozdrawiam
R E K L A M A
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: osłona przed wiatrem w parku

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 14 kwie 2019, 15:12

teraz jest kwiecien i do maja tak bedzie. zakladam, ze siatki na pewno beda hamowac wiatr typu siatka cieniujaca, maskujaca aczkolwiek uwazam, ze nie ma to sensu bo pozniej przyjdzie czerwiec, lipiec, sierpien i wiatr w okresie tuczu bedzie zdarzal sie wybiorczo co przy zalozeniu, ze bedziesz miala dobrze przygotowany parka i piekne perko pozwoli na utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu do konca nawet przy lekko niekorzystnych warunkach :)
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: osłona przed wiatrem w parku

Postautor: Jackob29 » 14 kwie 2019, 21:44

A prawda to że koło połowy lipca rośliny powinno już praktycznie wgl nie być w parku?
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: osłona przed wiatrem w parku

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 14 kwie 2019, 23:20

to zalezy od wielu czynnikow i tego jak zamierzasz tuczyc slimaki.
Kwestia tego jak gesto wysiewasz perko
Kwestia tego jak gesto wypuscisz slimaka do parku - im wieksze zageszczenie tym wieksze prawdopodobienstwo ze perko zostanie zjedzone szybciej
pamietaj ze wiecej nie znaczy lepiej i ze szybciej tez nie znaczy lepiej zwlaszcza ze hodujesz maxime bo muller moim zdaniem jest bardziej elestyczny jezeli chodzi o hodowle.
jak przegescisz maxime to bedzie klops.
trzymaj zageszczenie 2 - 2,3 w parku kokona na m2 pola nie wiecej.
I lepiej podpytaj hodowcow z tego forum jak hodowac a nie firmy ktora Cie prowadzi bo tych hodowcow bylo tutaj wielu - ja jestem jednym z nich i nie mam specjalnie najlepszej opini o tym patronie. lepiej dac na Owsiaka niz do skarpety pchac kase za "najlepsza na rynku pasze" itp....

pozdrawiam i zycze powodzenia.
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: osłona przed wiatrem w parku

Postautor: Jackob29 » 15 kwie 2019, 05:42

Jak wysiałem to się niedługo okaże :lol:
I bardzo prawdopodobne że Maximy to będzie pierwszy i ostatni mój sezon bo zaczynam myśleć o Mullerze za rok.
Co do zagęszczenie planuje wypuścić 1500 kokonów na 800m2.
Firma żadna mnie nie prowadzi dlatego teraz większość dotychczasowych informacji weryfikuje tutaj lub z innymi hodowcami, bo mam dużo informacji od <nazwa firmy wycięta z powodu wezwania do usunięcia treści>, które się okazują...(jakby to ująć) z dupy wzięte ;)
Dzięki bardzo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości