Roślinność w parkach

justa08
Posty: 20
Lokalizacja: cala polska
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: justa08 » 12 kwie 2018, 21:26

w zeszlym sezonie wczesnie wysialam perko i poszlo w kwiat na poczatku lipca nie mialam nic zielonego ponoc wiosenny mroz byl tego efektem i slabo slimaki rosly; w tym roku chce zaczac wysiew po 20 kwietnia
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: skorupiak » 12 kwie 2018, 21:28

Mnie w zeszłym roku też przymroziło i poszło w strąki,ale przymrozek był u mnie w maju więc siejąc w kwietniu nic nie zmieni
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: snails zone » 12 kwie 2018, 22:50

PawelTu minimum 8 kg
Bartusio
Posty: 165
Lokalizacja: Mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Bartusio » 13 kwie 2018, 12:26

na 2 tys 8 kg? na 1 tys zawsze sypie nie wiecej jak 4 kg,norma przy hodowli rzepaku to 3 kg/hektar,jak sie sypnie na hektar 10kg to słąbo rośnie bo sie wzajemnie zagłusza
snails zone
Posty: 228
Lokalizacja: starachowice
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: snails zone » 13 kwie 2018, 15:52

Bartusio to tak siej, ja sieje tak jak napisałem
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: 0543 » 15 kwie 2018, 12:42

Bartusio pisze:na 2 tys 8 kg? na 1 tys zawsze sypie nie wiecej jak 4 kg,norma przy hodowli rzepaku to 3 kg/hektar,jak sie sypnie na hektar 10kg to słąbo rośnie bo sie wzajemnie zagłusza

kolego A skąd masz takie informacje . ? 3 kilo nasion to jest nawet nie 5 litrowe wiadro . Więc mnie zastanawia jak te troch nasion umieścić w siewniku nawet siejac punktowo . Ja sieje dużo więcej
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: skorupiak » 15 kwie 2018, 13:12

rolnik żeby miał dobre zbiory musi wysypać nie więcej jak 4 kg na hektar i jednak mu się to udaje,mieszają naiona z czymś żeby zrobić dużą obiętość w siewniku
Tommi
Posty: 48
Lokalizacja: Gumowo/Ciechanów
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Tommi » 15 kwie 2018, 20:03

0543 pisze:
Bartusio pisze:na 2 tys 8 kg? na 1 tys zawsze sypie nie wiecej jak 4 kg,norma przy hodowli rzepaku to 3 kg/hektar,jak sie sypnie na hektar 10kg to słąbo rośnie bo sie wzajemnie zagłusza

kolego A skąd masz takie informacje . ? 3 kilo nasion to jest nawet nie 5 litrowe wiadro . Więc mnie zastanawia jak te troch nasion umieścić w siewniku nawet siejac punktowo . Ja sieje dużo więcej


przy rzepaku hybrydowym w ubiegłym roku siałem 2,8 kg ha ;) Siewnik Amazone D8 Super;P bez dosypywania czegokolwiek..
Tommi
Posty: 48
Lokalizacja: Gumowo/Ciechanów
Hoduję: Müller

Re: Roślinność w parkach

Postautor: Tommi » 15 kwie 2018, 20:05

a odnośnie perko... 3 kg w tym roku rzuciłem na 400 mkw. juz nieźle powychodził... w piątek wypuściłem niedorostki z poprzedniego sezonu.
R E K L A M A
bobek8612
Posty: 42
Lokalizacja: brzesko

Re: Roślinność w parkach

Postautor: bobek8612 » 31 maja 2018, 11:06

Zauważyłem na lisciach perka jakby białe kanały wewnątrz.Okazało się że w środku pomiędzy górą a spodem liścia są jakieś larwy!!Perko wogóle takie brzydkie sie zrobiło osłabione,cały park hodowlany.Czy są jakieś sposoby na pozbycie sie tych larw?Oseski juz wpuszczone są do parku tak ze opryski raczej nie wchodzą w rachube

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 26 gości