Nasiona perko

Bysiek
Posty: 53
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Nasiona perko

Postautor: Bysiek » 22 sty 2020, 10:15

Gdzie można kupić pewne nasiona perko bo to co na allegro czy innych portalach często oszukują,rośnie z tego zwykły rzepak i ceną powalają
R E K L A M A
Gwiazdek
Posty: 64
Lokalizacja: Tajemnica
Hoduję: Müller

Re: Nasiona perko

Postautor: Gwiazdek » 22 sty 2020, 13:28

Bysiek pisze:Gdzie można kupić pewne nasiona perko bo to co na allegro czy innych portalach często oszukują,rośnie z tego zwykły rzepak i ceną powalają

Wpisz w wyszukiwarke internetową ''centrala nasienna'' tam kupisz nasiona kwalifikowane ze świadectwem do siewu, ceny 4 do 5 zł za kilo. Cała rolnicza polska zaopatruje sie we wszystkie zboża w takich centralach żeby mieć pewnie nasiona
Bysiek
Posty: 53
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Re: Nasiona perko

Postautor: Bysiek » 23 sty 2020, 15:30

Dzięki,znalazłem taką centrale,nie mają ale zamówione nasiona będą za tydzień
no i cena powala z nóg :shock: chyba nie całe 5 zeta za kilo w workach 25 kg
Jaskier
Posty: 26
Lokalizacja: Kujawy

Re: Nasiona perko

Postautor: Jaskier » 26 sty 2020, 12:05

Wydaje mi sie ze prawdziwe perko musi kosztowac 10pln+++(np malwira). Za 5zl/kg to dostaniesz niby kwalifikat perko, ale moze byc wymieszany z rzepakiem a ten niestety pojdzie w lodyge a nie w lisc.
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Nasiona perko

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 26 sty 2020, 12:58

W lodyge to pójdzie wszystko jak zostanie za wczesnie wysiane-przyjdzie przymrozek i pozniej pojdzie w kwiat nie w lisc. Jak zostanie wysiane na czas to pojdzoe w lisc kazde perko taka moja teza
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Nasiona perko

Postautor: 0543 » 26 sty 2020, 14:23

Ale nieraz przymrozki przychodzą 10 15 maja A w tedy parki musi być wysiane
Gwiazdek
Posty: 64
Lokalizacja: Tajemnica
Hoduję: Müller

Re: Nasiona perko

Postautor: Gwiazdek » 26 sty 2020, 18:39

Nasiona do siewu kupuje co najmniej 20 lat w centrali,perko również i nie zdarzyło mi się żeby wyrosło co innego niż chciałem lub słabej odmiany. Chyba z 5 lat temu były w maju mocne przymrozki i perko dobrze to wytrzymało a u wielu hodowców wyrosło mnóstwo kwiatów. Jaskier jak chcesz to płać i ponad 20 zł
Huzbryn
Posty: 24
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nasiona perko

Postautor: Huzbryn » 27 sty 2020, 11:44

Panowie, perko czy malwira to rzepik ozimy, dlatego mamy mase zieloną,wysiewajac je w kwietniu, jak zasiejecie brahinie która jest jara to bedzie i łodyga i kwiat
Gwiazdek
Posty: 64
Lokalizacja: Tajemnica
Hoduję: Müller

Re: Nasiona perko

Postautor: Gwiazdek » 02 lut 2020, 13:01

Mieszanie z rzepakiem to robią pośrednicy na olx i allegro a nie w firmach gdzie dbają o materiał siewny
R E K L A M A
Zbych45
Posty: 30
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Nasiona perko

Postautor: Zbych45 » 13 lut 2020, 08:51

Poda ktoś namiary na firmę w której można kupić sprawdzone nasiona perko ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości