Biały nalot na muszli

Ol-Ja
Posty: 20
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: Ol-Ja » 29 lip 2016, 01:16

Witam,u nas problem z białym nalotem był 2 sezony temu. Nie wiem czy to była na pewno wina paszy ale ją zmieniliśmy i teraz już wszystko ok. Mogą być problemy ze sprzedażą takich ślimaków ale zawsze można negocjować cenę. Lepiej sprzedać taniej niż wcale. Proponuję te najbardziej białe zostawić sobie na reprodukcję.
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: 0543 » 29 lip 2016, 14:14

2 sezonu temu i pasza od Stępnia ?
Ol-Ja
Posty: 20
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: Ol-Ja » 03 sie 2016, 02:01

Tak, zgadza się.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: 0543 » 03 sie 2016, 14:16

To tak jak u mnie
jarek
Posty: 28
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: jarek » 12 lut 2017, 19:07

witam jestem tutaj nowy z 1 rocznym stażem w hodowli Milera.Przyczyny powstawania białych plam na muszlach jak na razie dla mnie niewytłumaczalne.
Też to miałem nie wiem jak to zwalczyć.Przeczytane informacje przeczą jedne drugim.Czy zna ktoś konkretną przyczynę.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: SnailsHodowca » 12 lut 2017, 20:20

Dla upartego nic trudnego, moja walka z plamami ślimaka trwała 2 lata i kosztowały xxxxPLN. Badania wody, badania paszy, testowanie roślinności w parku, a nawet kilka mk parku celowo bez rośliny. Rezultaty osiągnięte wyniki są i przyczyny też. Czasami wystarczy jedna przyczyna czasami są dwie razem lub 3 razem. I prawdą jest to że biały nalot jest przyczyną SŁOŃCA, WODY, ORAZ PASZY. Do wody wystarczy filtr aby pozbyć się jednego związku ale nie zawsze jest to konieczne zależy jaki mamy współczynnik. W PASZY jest to brak dwóch najważniejszych związków tzn. jest ich za mało. I Ci którzy piszą ze mieli pasze od tej samej osoby i wystąpiły białe plamy może być prawdą. Dla przykładu Brak wystarczającej ilości dwóch składników w paszy jest przyczyną gdzie słonce robi nam krzywdę w parku.
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: mxb56 » 13 lut 2017, 14:10

Miałem ten problem 2 lata temu. U mnie sprawdziło się lepsze nawadnianie. Mam muszle które składuje po reprodukcji leżą na kupie puste i od słońca zrobiły się prawie całe białe. Więc obstawiał bym słońce. Ale pasza w tym okresie również była od Pana S......
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: 0543 » 13 lut 2017, 17:49

Ja się zgadzam z snailshodowca ze przyczyny są trzy i nie zawsze u każdego te same . U mnie agent Tomek tez sprzedał pasze i efekt byl biale plamy ktore nasilaly sie w trakcie mycia i sluszenie ślimaków
jarek
Posty: 28
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: jarek » 13 lut 2017, 18:04

wygląda na to ze muszę dojść do tego drogą dedukcji bo: u mnie park przykryty siatką cieniującą 30%,pasza sprawdzona u innych użytkowników,pochodzenie SNAILSFOOD rekomendowana przez SNAILS-POL do tego dodawana stopniowo kreda pastewna a od lipca w ilości 50-50%,
ziemia ph7,nawadnianie w ilości odpowiedniej (może nawet zbyt wiele 1,5 godz od 20 do 4rano w 5 równych odstępach czasowych.
pozostaje jakość wody ,to narazie tyle przychodzi mi do głowy.Jeśli ktoś wyciągnie z tego jakieś wnioski proszę podpowiedź.
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Biały nalot na muszli

Postautor: SnailsHodowca » 13 lut 2017, 19:12

Kolego jarek zrób sobie wstępne badanie wody na Twardość współczynnik dH i norma CaCO3/dm3 zrobisz to testerem kropelkowym w domu i podeślij mi wyniki zobaczymy jaką masz wodę. Dalej bedziemy myśleć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości