Przygotowanie ziemi na nowy sezon

borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: borys » 08 lis 2016, 08:27

Ja w tym roku wypuszczałam 8 maja i było ok -fakt, że maj był na plusie i rośliny na polu były już dość bujne.
Z tym wytrzymaniem maluchów do minus 5 nie ryzykowałabym.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: skorupiak » 08 lis 2016, 11:33

bywa na forum Kacper z Szymonkowa,jest naukowcem w tej dziedzinie,prowadzi prace naukowe,będe go musiał spytać jak z tym jest
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: 0543 » 08 lis 2016, 15:12

Ja myślę ze jak będzie zimno to małe też nie będę zerowac więc za wcześnie też nie ma co.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: SnailsHodowca » 13 lis 2016, 23:13

skorupiak z tym laniem tego środka do pryskania to niby jest sens ale płacić taką kase za to. Mój znajomy to stosuje na nicienie pędraki i inne ustrojstwa ma gdzieś dostęp u kogoś od oprysków ale to jest drogie jak cholera bo z tego to dopiero rozcięczają niby a to co ma to bałbym sie palca włożyć...
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: SnailsHodowca » 13 lis 2016, 23:14

Ja pomijając tunel foliowy ostatnie wypuszczałem około 15 czerwca a pierwsze 28 maja
grabarz
Posty: 150
Lokalizacja: Podkarpacie
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: grabarz » 26 gru 2016, 12:18

Czy ktoś wie może czym można opryskać na wiosnę pole przed chwastami, żeby nie zaszkodziło to ślimakom ?? Na jesień zaorałem pole i zwapnowałem ale miałem dużo perzu i ostów. Nie chciałbym żeby znowu mi zarosły większość pola.
Franek
Posty: 70
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: Franek » 28 gru 2016, 19:34

Ślimakom raczej nie zaszkodzi,chyba że odbiorca zrobi badania na obecność herbicydów .Bardziej martwiłbym się o rzepik,trudno o coś selektywnego co zwalczy tylko perz.Raczej poczekałbym z orką do wiosny aż ruszy wegetacja,potraktował pole czymś totalnym na bazie glifosatu,poczekał tydzień aż środek wejdzie w rośline i dopiero całość zaorał.Teraz to tylko na wiosne kultywator i wyciąganie perzu bronami
Timon69
Posty: 36
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: Timon69 » 17 sty 2017, 19:47

Witam :) Podpowie mi ktoś w przygotowaniu ziemi do hodowli slimaków na polu ? Jakie rośliny wysiewacie i kiedy ? i czy mają duże wymagania do wzrostu ? tzn czy trzeba sypac jakieś nawozy na wiosne ?
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: Did88 » 17 sty 2017, 21:59

Rzepik początkiem kwietnia
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Przygotowanie ziemi na nowy sezon

Postautor: 0543 » 18 sty 2017, 13:35

Did88 pisze:Rzepik początkiem kwietnia

Nie ma dużych wymagań

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości