Paśniki ze sklejki

madziau
Posty: 11
Lokalizacja: Suszec

Paśniki ze sklejki

Postautor: madziau » 15 cze 2020, 09:37

Mam pytanie - czy na paśniki nadaje się sklejka? Mam okazję kupić tanio palety blatowe (zamiast desek u góry jest blat ze sklejki).
Czy takie coś wytrzyma choć 2 sezony? Docelowo zrobię porządne drewniane ale w pierwszym roku chcę ograniczyć koszty...
Ktoś próbował?
R E K L A M A
Szyszka
Posty: 3
Lokalizacja: Łódź

Re: Paśniki ze sklejki

Postautor: Szyszka » 16 cze 2020, 11:00

Proponuję tak z 10 cm2 zetrzeć na tarce, posypać świeżo zebrane truskawki i na podwieczorek schrupac ze smakiem....
Ekspert że mnie żaden w dziedzinie ślimaków, bo to same początki, ale nigdy nie zrozumiem tego rodzaju "oszczędności", bo oszczędność ta nijak się ma, skoro chcesz wydac drugi raz na docelowe drewniane pasniki.
madziau
Posty: 11
Lokalizacja: Suszec

Re: Paśniki ze sklejki

Postautor: madziau » 17 cze 2020, 07:25

Szyszka pisze:Proponuję tak z 10 cm2 zetrzeć na tarce, posypać świeżo zebrane truskawki i na podwieczorek schrupac ze smakiem....
.

Taaa i do tego zasmażka...
Liczyłam na bardziej merytoryczną odpowiedź....
A powód jest prosty - może mi nie wystarczyć środków własnych na zakup wszystkiego na początek, a wolałabym się nie zadłużać. Jeśli jednak okaże się, że pomysł ze sklejką jest nietrafiony (np. sklejka nie wytrzyma codziennego moczenia) to będę musiała sięgnąć po zewnętrzne finansowanie.
Nikt nie próbował ze sklejką? Albo przynajmniej wie jak sklejka znosi takie moczenie?
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Paśniki ze sklejki

Postautor: mxb56 » 17 cze 2020, 08:30

Madziau jeśli masz taką możliwość to bierz sklejka i się nie zastanawiaj. Tu zawsze znajdzie się ktoś kto Ci będzie doradzał i kręcił nosem. Hoduje ślimaki już 10 lat i używałem różnych rzeczy na paśniki nawet płyty meblowe i i ta też potrafi wytrzymać dobre dwa sezony. Jeśli zrobisz paśniki z desek to prędzej czy później od wody i słońca wszystko zacznie się rozłazić. Pamiętaj o jednym ważne jest to, żeby hodowla przynosiła Ci zyski, nawet jeśli nie wygląda najlepiej. Bo przecież nie o wygląd tutaj chodziła efekt końcowy po zbiorach. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
madziau
Posty: 11
Lokalizacja: Suszec

Re: Paśniki ze sklejki

Postautor: madziau » 17 cze 2020, 09:08

Dziękuję mxb56. Skoro nawet płyty meblowe są w stanie wytrzymać to sklejka też powinna.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Paśniki ze sklejki

Postautor: skorupiak » 17 cze 2020, 18:12

Na palety zwykle używa sie najgorszych materiałów,myśle że jak sezon to wytrzyma to będzie dobrze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości