Zbiory 2020

dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Zbiory 2020

Postautor: dawideo1994 » 30 sie 2020, 18:58

Kiedy planujecie zbierać slimaki. Bo my gdzieś za dwa tygodnie. Dużo wywiniętych tylko jeszcze nie są do końca utwardzone.
R E K L A M A
azi
Posty: 21
Lokalizacja: malopolskie
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2020

Postautor: azi » 30 sie 2020, 21:40

U nas tez duzo wywiniętych i podobnie jak u Ciebie nie do końca utwardzone myślę ze poczekamy trochę dłużej niż dwa tygodnie ,ale mamy problem zauważyłam sporo trupków w polu nie zjedzone przez nornice bo muszelka nie jest pusta porostu padnięte,czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem czy mam się martwic? czy może tak bywa .W poprzednim roku tak nie miałam było bardzo mało trupków .
Bysiek
Posty: 53
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2020

Postautor: Bysiek » 27 wrz 2020, 21:44

Czy utwardzone ślimaki jeszcze rosną i wywijają się?
Gwiazdek
Posty: 64
Lokalizacja: Tajemnica
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2020

Postautor: Gwiazdek » 28 wrz 2020, 20:51

Smutne że nikt nie umie pomóc
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2020

Postautor: zwariowany smyk » 28 wrz 2020, 21:06

azi pisze:U nas tez duzo wywiniętych i podobnie jak u Ciebie nie do końca utwardzone myślę ze poczekamy trochę dłużej niż dwa tygodnie ,ale mamy problem zauważyłam sporo trupków w polu nie zjedzone przez nornice bo muszelka nie jest pusta porostu padnięte,czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem czy mam się martwic? czy może tak bywa .W poprzednim roku tak nie miałam było bardzo mało trupków .

potrzebne są zdjęcia żeby pomóc ale na pewno masz więcej trupka tam gdzie więcej ślimaka
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2020

Postautor: zwariowany smyk » 28 wrz 2020, 21:08

Bysiek pisze:Czy utwardzone ślimaki jeszcze rosną i wywijają się?

mogą się wywinąć ale gdy już jest wstępnie utwardzona muszelka to dalsze rośniecie powoduje zdeformowaną muszelkę w miejscu rośnięcia. Idealna na drugą klasę przy skupie
Bysiek
Posty: 53
Lokalizacja: świętokrzyskie
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2020

Postautor: Bysiek » 29 wrz 2020, 08:26

Ale przeciesz niedorostki hibernuje się ,wypuszcza na pole w nastepnym roku i ładnie rosną i wywijają się
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2020

Postautor: zwariowany smyk » 29 wrz 2020, 10:17

to są inne przypadki. teraz jest zimno i z regóły jest goła ziemia i rosniecie jest nieporównywalnie wolniejsze niż u tych puszczonych na wiosnę. Na wiosne wzrost jest szybki i muszelka nie zdąża się utwardzać przy rośnieciu dlatego ładnie wyglada mimo zmiany barwy i garbów które sa widoczne w znacznej części slimaków.
R E K L A M A
zwariowany smyk
Posty: 56
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Zbiory 2020

Postautor: zwariowany smyk » 29 wrz 2020, 10:18

Swoją drogą puszczanie niedorostka na wiosnę to temat całkiem oddzielny i moim zdaniem i zdaniem tych co tak próbowali jest to nieopłacalne. Sztuka dla sztuki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości