Ile paszy sypiecie

Luk
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: Luk » 04 wrz 2018, 15:44

Dzieki za odpowiedź. A sa pasze z lepszym skladem do których nie musialbym dodawac? Jakiej firmy pasze uzywacie?
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: skorupiak » 04 wrz 2018, 16:53

Nie wypowiem się o tym która co ma w sobie,pasza snajlspolu ma mało kredy o wiele mniej niż trzeba,nawet sami hodowcy snajspolu zalecają pod koniec tuczu dosypanie kredy i otrębów pszennych a cena nie jest kosmiczna,inne są droższe i diabli wiedzą ile na prawde mają kredy
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: 0543 » 05 wrz 2018, 00:01

Luk pisze:Dzieki za odpowiedź. A sa pasze z lepszym skladem do których nie musialbym dodawac? Jakiej firmy pasze uzywacie?

Kolego kreda to jest najtańszy składnik paszy .... myślę że o tym wiesz. ..... :lol: :lol: :lol: widziałem na olx ogłoszenie ze mieszają z większą ilością kredy .... Kolego mam pytanie???? Muler czy Max na ilu metrach ? Pasza od ,,,,,? Woda ile razy jakie ilość ( , ? Iiijaka wagę mają twoje ślimaki dziś ile dni po wykluciu *?
Edi1403
Posty: 22
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: Edi1403 » 05 mar 2019, 22:32

Hej, karmicie slimaki na sucho czy na mokro(reprodukcja)? Wyjasniam-czy po nasypaniu paszy na stoly dodatkowo zraszacie zeby jedzenie bylo wilgotniejsze czy jedza na sucho? Co z piciem u slimakow, tylko podczas zraszania(przed jedzeniem) maja okazje?
kolliber
Posty: 37
Lokalizacja: Dolnoslaskie
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: kolliber » 07 mar 2019, 22:17

Co to za informacja dla poczatkujacego , ze 1tona paszy , na jedna tone tuczu. Wychodze rankiem do karmienia i sypania paszy i skad mam wiedziec ile sypac. Jesli jeszcze nigdy nie wychodowalem ani jednej tony tuczu , to co mi to mowi - 1tona paszy =1tona tuczu. Ja wiem ze gdy przygotowalem sobie grunt na 1 tone tuczu , to wiem ze mam zamowic 1tone paszy.
Oczekuje odpowiedzi od prawdziwych praktykow : mianowicie ile sypiecie dziennie kg paszy , na 1tone tuczu?
mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: mxb56 » 08 mar 2019, 09:15

Kolliber - nie ufaj wszystkiemu co czytasz. Rzeczywiste zużycie paszy będzie zależeć od wielu czynników. W zależności jak masz wszystko zorganizowane, czy masz roślinność w parku, czy ślimaki mają odpowiednią wilgotność itd. W praktyce u każdego może to wyglądać trochę inaczej, ważne by ślimaki do rana miały co jeść po wieczornym karmieniu. Reasumując myślę, że bardziej prawdopodobne będzie zużycie paszy na poziomie 1,2-1,5kg na kg tuczu. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi
Andrew
Site Admin
Posty: 190
Lokalizacja: ...
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: Andrew » 08 mar 2019, 09:54

Zgadzam się z mxb56.

Koliber, sypiesz tyle paszy, żeby nic albo prawie nic nie zostało - jak zostało za dużo to następnym razem sypiesz mniej, jak wszystko wyjedzone to następnym razem trochę więcej. Spożycie będzie się zmieniać i trudno powiedzieć: "Jak celujesz w 1t tuczu, to syp 1,423 kg paszy."

Pozdrawiam!
kolliber
Posty: 37
Lokalizacja: Dolnoslaskie
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: kolliber » 08 mar 2019, 18:58

Dziekuje za odpowiedz.
Natomiast co do kredy dosypywanej do paszy, to od samego poczatku karmienia, czy dopiero jak slimaki podrosna i wtedy kreda by muszle im twardnialy?
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: SlimOk » 11 mar 2019, 22:17

Edi ja tez sie zastanawiam jak to jest
R E K L A M A
reefer
Posty: 150
Lokalizacja: polska
Hoduję: Müller

Re: Ile paszy sypiecie

Postautor: reefer » 12 mar 2019, 18:43

Miesiąc przed zbiorami wystarczy .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości