Karmienie osesków

marpro77
Posty: 9
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Karmienie osesków

Postautor: marpro77 » 31 maja 2020, 07:35

Witam wszystkich. A co w taką pogodę jak teraz jest. Leje i zimno. Oseski od poniedziałku w parku. ☹️ Nie potopią się? O karmieniu raczej nie ma mowy. Na drugi dzień była odrobinka paszy nawet nie ruszyły
R E K L A M A
Maverik
Posty: 3
Lokalizacja: dolnośląskie
Hoduję: Müller

Re: Karmienie osesków

Postautor: Maverik » 17 cze 2020, 18:29

Witam wszystkich. W tym roku rozpocząłem hodowlę od osesków. Mam pytanie dotyczące właśnie karmienia. Zauważyłem, że są miejsca na polu gdzie nie widać ślimaków pomimo dość ładnej i gęstej roślinki oraz sypania paszy na paśniki. Czy to może oznaczać że po prostu padły na początku? Czy w takich miejscach sypać paszę czy to nie ma sensu?
marpro77
Posty: 9
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Karmienie osesków

Postautor: marpro77 » 18 cze 2020, 02:20

Halo halo jest tu kto? Mam pytanie. Dość intensywnie dziś padało i ślimaki mnie wyprzedziły i wyszły na palety co w takiej sytuacji? Karmimy czy nie? Można sypac po nich paszę? Jak to w ogóle jest z karmieniem w dni deszczowe albo gorzej - kiedy bezustannie na wieczór pada?
marpro77
Posty: 9
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Karmienie osesków

Postautor: marpro77 » 19 cze 2020, 02:20

:roll: Nikt nie odpowie? Jest tu kto?
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Karmienie osesków

Postautor: dawideo1994 » 19 cze 2020, 07:11

Według mnie to wgl nie przeszkadza że sypiemy po ślimakach. Sami tak robimy i nic złego nie zauważyliśmy.
R E K L A M A
Zbych45
Posty: 30
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Karmienie osesków

Postautor: Zbych45 » 22 cze 2020, 19:29

Spokojnie nic im nie będzie, jak jeden albo dwa dni paszy nie zjedzą.Po to siejemy perko, żeby w czasie niesypania paszy mogły sobie je przegryźć .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości