Przechowywanie reprodkutorów

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: skorupiak » 20 lis 2018, 12:02

Ja w zeszłym roku tak samo miałem,ślimaki przygotowane przez kilka tygodni,dobrze wysuszone i zamkniete,włożone do chłodni po 6.2 kg wiosną nie miały 6 kilo a nawet 5.6 było w siatce.A trzymanie w większej wilgotności jest ryzykowne
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: 0543 » 20 lis 2018, 17:56

Według mnie najwaznie żeby ślimaki przeżyły A na wadze zawsze będą tracić bo przecież potrzebują energi podczasz hibernacji
Grajek956
Posty: 45
Lokalizacja: Września
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: Grajek956 » 20 lis 2018, 21:59

Jak tracą na wadze to przez cały okres hibernacji czy spadną do danego pułapu i później waga stoi?
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: SlimOk » 21 lis 2018, 02:06

Mysle ze na poczatku sporo traca, pozniej coraz mniej, ale waga niestanie w miejscu, slimak kiedys umrze, wybudzi sie i umrze.
dawidekkkk
Posty: 60
Lokalizacja: łódz
Hoduję: Müller

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: dawidekkkk » 17 lut 2019, 14:02

Ja łamie wszystkie bariery a wiecie dlaczego??? Bo sie wtedy człowiek uczy na własnych błedach a mianowicie w tamtym roku przetrzymywałem ślimaki w pomieszczeniu gdzie mam kotłwonie w tem.18C i co ... wszystkie przeżyły nie wybudzały sie ,wiec to co w książkach opisują to jakieś mity że 3-5C bo jak widać w tem.18C też sie maja świetnie. Jest jeszcze jeden myk ale to już są także moje obserwacje że ślimaki nie zdychają tak czesto gesto jak u innych ale to już moja tajemnica. Pozdrawiam gorąco hodowców.
R E K L A M A
razy dwazy cyzy ryzy
Posty: 166
Lokalizacja: ___

Re: Przechowywanie reprodkutorów

Postautor: razy dwazy cyzy ryzy » 18 lut 2019, 20:08

Kolego mysle, ze albo czegos nie doczytales albo po prostu ten temat przeoczyles.
To ze slimaki spia w suchym i cieplym miejscu to nie nowosc i mysle, ze wiekszosc hodowcow o tym wie. To jest tzw. sen letni slimakow czyli estewacja.
To, ze ktos reproduktory przechowuje zima w temp 3-5C to wylacznie dlatego, ze dla wiekszosci jest to najtansza opcja przetrzymywania reproduktora.
Jezeli ktos nie dysponuje kotlownia jak ty gdzie masz ogrzewanie to latwiej jest przetrzymac reproduktora w snie zimowym czyli hibernacji bo wystarczy nieogrzewane a dobrze zaizolowane pomieszczenie i masz chlodnie zima jak ta lala gdzie temp 3-5 C utrzymujesz wieksza czesc zimy bez koniecznosci dogrzewania pomieszczenia zatem minimalizujac koszta.

Ale to tylko moja opinia, zapewne jedna z wielu :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości