Suszenie slimaków

skorupiak
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: skorupiak » 30 sty 2020, 13:42

W zeszłym roku póżno zbierałem ślimaki,było chłodno i bardzo wilgotno,ślimaki długo sie zamykały
R E K L A M A
dawideo1994

Postautor: dawideo1994 » 24 sie 2020, 16:10

Według was jaki osuszacz lepiej się sprawdzi w pomieszczeniu do suszenia ślimaków i później do ich przechowania. Kondensacyjny czy adsorpcyjny? Pomieszczenie ma około 60 m2
Mr.Tomq

Postautor: Mr.Tomq » 24 sie 2020, 16:46

ja mam to; https://allegro.pl/oferta/osuszacz-powi ... 8958703395
PLUSY -- dobrze osusza , dużo funkcji , wybieram przy jakiej wilgotności ma się załączyć i wyłączyć , tryb automatyczny
MINUS -- gdy pracuje to wydziela ciepło , a ślimaki powinny mieć sucho i chłodno, ale chyba wszystkie osuszacze tak mają
dawideo1994

Postautor: dawideo1994 » 24 sie 2020, 17:01

A jakie masz duże pomieszczenie?
Mojakolej

Postautor: Mojakolej » 24 sie 2020, 22:11

Ja mam podobny osuszacz ale uzywam tylko w trakcie reprodukcji jak jeszcze zimno na dworze. Suszenie slimaka najlepszy przeciag odpowiedni. Chociaz w tym roku susze w tunel
R E K L A M A
Mr.Tomq

Postautor: Mr.Tomq » 24 sie 2020, 23:03

Osuszacza używam tylko w trakcie przechowywania ( pomieszczenie 25 m2 ) + do tego duuużo wiatraków. Na jakiś czas to wystarcza , chcąc przechowywać dłużej to już raczej chłodnia .
Inna sprawa suszenie---- ja suszę w stodole ,dobry jest też jakiś namiot ...ogólnie bardzo przewiewne pomieszczenie.