Nawadnianie parku

SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 05 lut 2017, 04:48

Timon69 projekt i wycena już podesłane na priv.
Skorupiak U mnie taki Hadar już kompletny to koszt 5.50 zł prawie połowa, i zasięg 9 m średnicy. Zobacz ile odchodzi rur i kosztów.
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: 0543 » 05 lut 2017, 15:16

Ja też kupowałem komplet coś koło 5 zł. A snailshodowca stosujesz wirniki U siebie ?
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 06 lut 2017, 13:40

0543 tak stosuje wirniki
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: 0543 » 07 lut 2017, 21:29

Chodziło mi bardziej jaki rodzaj bo ja mam takie chorongiewki ale pełne
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 08 lut 2017, 00:10

0543 " bo ja mam takie chorongiewki ale pełne" nie bardzo wiem które masz na myśli ( podeślij foto jak coś ) bedzie łatwiej aby sie dogadać. Wirników mamy 9 rodzai a jeden wirnik ma 3 kombinacje wydajności w l/h w zależności od ciśnienia jakie uzyskamy co też sie przekłada na średnice zraszania. Na samych 9 wirnikach mamy w sumie 27 kombinacji które musimy zsynchronizować razem z dyszami których jest już 11 rodzai i też każda ma 3 kombinacje w wydajności l/h co daje dodatkowe 33 kombinacje aby wyliczyć odpowiednie ciśnienie i wydajność w l/h do dobrania właściwego wirnika.
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 08 lut 2017, 00:15

nie każdy wirnik może być zastosowany do kazdej dyszy i na odwrót nie kazda dysza do każdego wirnika
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nawadnianie parku

Postautor: LuMa » 24 lut 2017, 22:51

Zacząłem przygodę ze ślimakami. I zastanawiam się nad: czy studnia głębinowa czy wodociąg? 15 arów pola.
Jakie są koszty podlewania z wodociągu? Orientacyjnie.
Dzięki
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: SnailsHodowca » 25 lut 2017, 08:48

Napisz jaki masz system nawadniania, jaka wydajnosc l/h ile czasu chcesz podlewac dziennie i ile kosztuje u Ciebie 1m3 wody z wodociagu. To Ci policze koszt dziennego nawadniania na podstawie tego co masz. Hodowcy stosuja rozne systemy i rozny czas nawodnienia ceny wody tez sa rozne w danyh regionach. Ilu hodowcow tyle wynikow.
Kuba80
Posty: 21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: Kuba80 » 03 mar 2017, 16:37

też byłbym zainteresowany do przyliżonych kosztów i jaki system na park 1 250 mkw
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Nawadnianie parku

Postautor: skorupiak » 11 maja 2017, 12:05

Czy ktoś słyszał żeby w duże upały podczas polewania zimną wodą ślimakom pękały skorupki ???

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości