Farma jak duza?

Janusz 80
Posty: 3
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Farma jak duza?

Postautor: Janusz 80 » 08 sie 2016, 22:03

Witam wszystkich.
Mam w planie wybudowanie farmy slimakow Muller, zastanawiam sie od jakiej wielkosci farmy zaczac i tak naprawde do ilu ton produkcji trzeba dojsc aby, przynosila ona dobry dochod.
W skrocie jaka wielkosc produkcji jest optymalna? Od jakiej zaczac aby nie przesadzic na poczatek? od kogo kupic oseski?
Pozdrawiam :)
R E K L A M A
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Farma jak duza?

Postautor: borys » 08 sie 2016, 23:31

Najlepiej sam przeprowadź reprodukcję, a jeśli musisz kupić to wiele osób sprzedaje oseski - z początkiem roku będą się pokazywały ogłoszenia w tym zakresie. Zresztą - ja też być może będę sprzedawać.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Farma jak duza?

Postautor: 0543 » 09 sie 2016, 00:26

Kolego Janusz 80 według mnie to wszystko zależy od zdolność finasowych i wiedzy wsumie wiedzą i doświadczenie jest najważniejsze . Jak masz wiedzę i pieniądze to jak naj więcej bo szybko się inwestycja zwróci a jak jest zdolność kredytową i wiedzą z google to lepiej jak naj mniej żeby minimalizować straty . Oseski kupisz bez żadnego problemu myślę.
Ol-Ja
Posty: 20
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Hoduję: Müller

Re: Farma jak duza?

Postautor: Ol-Ja » 09 sie 2016, 00:54

Reproduktory są tańsze niż oseski ale w nie też trzeba zainwestować dodatkowo (pasza woda prąd stoły paśniki ekrany sól no i budynek, pewnie coś jeszcze się znajdzie). Trzeba dobrze przemyśleć od czego zacząć. Jeśli nie miało się wcześniej do czynienia ze ślimakami to nie należy zaczynać moim zdaniem więcej niż od 3 ton.
Did88
Posty: 92
Lokalizacja: Hongkong
Hoduję: Müller

Re: Farma jak duza?

Postautor: Did88 » 09 sie 2016, 08:46

Ja rozpocząłem od produkcji 1 tony na drugi sezon już wiem na czym stoję i ile jestem w stanie wyhodować, zalecam rozpocząć od reproduktorów juz nie chodzi o to ze są tańsze ale doświadczenie.
Janusz 80
Posty: 3
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Farma jak duza?

Postautor: Janusz 80 » 09 sie 2016, 11:12

Dziekuje za wszystkie wiadomosci.
Sa rozne szkoly jak zaczac, czy od oseskow czy od reproduktorow, ja chyba sie zdecyduje zaczac od oseskow.
Slyszalem ze okolo 40-50% nowych farmerow rezygnuje po pierwszym roku, zastanawiam sie czy liczyli na olbrzymie zyski czy poprostu hodowla slimaka jest tak trudna?
Czy ktos z szanownych tu zebranych wie w jaki sposob mozna jeszcze zarobic na slimakach po za sprzedaniem ich jako tucz, np: na sluzie czy na skorupkach slimaka? Czy ktos z was spotkal sie z czyms takim? Jak tak prosil bym o jakies informacje.
Pozdrawiam
Janusz 80 :)
borys
Posty: 145
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Farma jak duza?

Postautor: borys » 09 sie 2016, 14:26

Wszystkim na czym można zarobić jeśli chodzi o ślimaki zajmuje się Pan Grzegorz Skalmowski z żoną .
Poczytaj na Ich stronie.
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Farma jak duza?

Postautor: 0543 » 09 sie 2016, 14:40

Śluz słyszałem ale gdzie to sprzedawać i jak to zebrać muszle zeby pozyskać trzeba mieć ubojnie jeszcze biały kawior kokony slimacze ale też zbyt na to trzeba mieć. A co do zamykaniu po pierwszym roku . Ślimaki żeby hodować to na początek trzeba zainwestować a zyzki dużo mniejsze albo wcale i pracy dużo więcej niż w Google znajdziesz mniej urośnie więcej paszy zje i cena gorsza niż zakladales więc ludzie się zniechęcają
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Farma jak duza?

Postautor: 0543 » 09 sie 2016, 14:41

I żeby dostać swoje pienadze to nieraz trzeba iść po sądu
R E K L A M A
Janusz 80
Posty: 3
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Farma jak duza?

Postautor: Janusz 80 » 10 sie 2016, 17:32

Dzieki za pomoc.
Tak mysle ze zaczne od mniejszej ilosci bo na szczescie mam inna droge dochodow wiec slimaki moge rozwijac bez presii ,ze musze zarobic juz w pierwszym roku.Czy ktos sie orientuje czy gdzies mozna uzyskac jakas liste farm slimakow jak tak to gdzie?
Moze ktos sie orientuje o jakis farmach w zachodniopomorskim czy w tym rejonie jest ich duzo? Pytam bo fajnie by bylo wiedziec ilu mam sasiadow a z tego co zauwazylem to slimakowi farmerzy raczej sobie pomagaja i dobrze by bylo miec bezposredni kontakt a nie tylko na forach.
Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości