Z kim zacząć?

mxb56
Posty: 77
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: mxb56 » 17 wrz 2018, 16:38

Martin 121 nie piszesz jakiego ślimaka chcesz hodować. Na Mullera przyjmuje się 1500 kokonów na tonę, więc na 15 ton wychodzi 22500 kokonów. Co do maximy się nie wypowiadam bo sam mam Mullera.
Pytasz z kim się związać, tak jak koledzy piszą najlepiej z nikim,ale dobrze jakbyś miał kogoś kto by mógł Ci pokazać i doradzić co i jak.
Piszesz, że jesteś z Kalisza. Ja jestem z okolic Bełchatowa, że więc też Łódzkie. Jeśli chcesz zobaczyć od kuchni jak wygląda hodowla to w razie potrzeby zapraszam do siebie. Nie jestem jakimś wielkim liderem. Sam prowadzę hodowlę Mullera i można powiedzieć, że żeby już zjadłem na hodowli, ale wytrwałem.
Tak czy inaczej w razie potrzeby pisz lub dzwoń. Możesz zobaczyć jak wygląda ten złoty interes i wtedy sam zdecydujesz co i jak. Pozdrawiam.
R E K L A M A
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Martin121 » 17 wrz 2018, 21:10

Oczywiście mullera. Jeśli chodzi o maxime to mam wrażenie że mało jej jest w porównaniu z mullerem i wietrze w tym jakiś głębszy powód.
Nie chce się wiązać z nikim. Nie mam zamiaru podpisywać kontraktów itd bo uważam że nie tędy droga. Jednak chcąc zacząć od oseska to od kogoś muszę kupić.
Jeśli ktoś chciałby mi trochę pokazać i opowiedzieć to proszę o namiary na pw. Oczywiście z miastem gdzie funkcjonuje i nr tel.
Tamara
Posty: 35
Lokalizacja: konin
Hoduję: Maxima

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Tamara » 18 wrz 2018, 11:52

Witam! Moim zdaniem , zaczynać od takiej ilości nie mając pojęcia o hodowli to samobójstwo finansowe,a jeszcze kupując taką ilość kokonów.Znam takich kilka osób, którzy słysząc o bajecznych dochodach myśleli, że przy takich ilościach ogarną wszystko sami - polegli z kretesem i zostali z długami. Podstawowe wydatki to : kokony, pasza , siła robocza , paśniki (min. 0,50 ha/ 2500 szt x 7 zł/, pasza będzie droga zważając na suszę- no i zbiory- suszenie - wiaty do suszenia lub tunele, stoły do suszenia, nawodnienie , studnia, zbiorniki do wody - trochę to będzie kosztowało - to nie zazdrość drogi kolego to po prostu dobre rady doświadczonych hodowców ,zacząć od małej ilości, nauczyć się wszystkiego we własnej hodowli bez większych strat i wtedy zacząć wg planu powodzenia Tamara
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Martin121 » 18 wrz 2018, 21:54

Trochę zbaczamy z tematu. Pytałem z kim warto zacząć? Decyzja że działam już zapadła. Nie potrzebuje uświadamiania co ile kosztuje i jak dużo pracy jest przy obsłudze 15t. Ja już to wiem.
A tak na marginesie uważam, że podejście typu: na początek 1-2 tony żeby się nauczyć jest błędne. Mam doświadczenie hodowlane, tyle że w przypadku innych zwierząt i wiem, że zupełnie inne problemy dotykają małą hodowlę a zupełnie inne kilkutysięczną. Zakładam, że ze ślimakiem jest tak samo. Poza tym raczej nie stracę wszystkiego. Musiałbym konkretnie coś odwalić. A jeśli nawet to w pierwszym roku stracę kasę za oseska i paszę. Infrastruktura zostanie.
SlimOk
Posty: 219
Lokalizacja: Wlkp
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: SlimOk » 18 wrz 2018, 22:01

Martin madrze piszesz ;)
SNAIL'S HOME
Posty: 1
Lokalizacja: Mełgiew
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: SNAIL'S HOME » 21 wrz 2018, 16:08

Witam,mam pytanie jako początkująca u kogo zakupić reproduktory,chodowla z numerem?
Tommi
Posty: 48
Lokalizacja: Gumowo/Ciechanów
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Tommi » 24 wrz 2018, 16:53

Najpiew piszesz że nie chcesz umów a potem pytasz od kogo zacząć. jedno z drugim się gryzie;). Daj ogłoszenie ze kupisz 20 tys kokonów i ludzie Ci sami do domu przywiozą taką ilość ;) Mówisz ze masz doświadczenie w hodowli... i tu się mylisz;) Jedna osoba jest w stanie wyprodukować rocznie np 50 ton mięsa wieprzowego/ wołowego itp... swobodnie da sobie radę. Bo paszociągi,roboty,ruszta, sprzęt itp. Przy ślimaku jak przyjdą zbiory to z trzema tonami mówiąc brzydko sam się zesrasz. Tutaj jedyne co możesz sobie zmechanizować to nawadnianie... Zadawanie paszy - ręcznie, zbiór ręcznie.. ..rozkładanie desek ręcznie... rozkładanie tabletek solnych... ręcznie...
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Martin121 » 25 wrz 2018, 21:08

Kolego Tommi, podpisanie umowy zakupu oseska to co innego niż podpisanie kontraktu na kupno oseska i sprzedaż już dorosłego ślimaka. Nie chce kontraktu na skup. Logiczne że oseska nikt nie sprzeda na gębę.
Zdaje sobie sprawę, że przy ślimakach jest dużo pracy ręcznej. Nie musisz mi tego uświadamiać. Zbiorów chyba nikt nie realizuje w pojedynkę.
Co do Twojego wywodu na temat produkcji mięsa to zgadzam się w zupełności. Jednak przy hodowli np kur niosek na jaja wylęgowe to już zgoła inna sprawa. Przy 70 tys szt w sezonie pracuje 10 osób na stałe, a przy szczepieniach, łapankach już sporo więcej.
Nowi widzę są traktowani jak debile, co to nie wiedzą co i jak. Trzeba ich tylko wydoić.
Martin121
Posty: 29
Lokalizacja: Kalisz

Re: Z kim zacząć?

Postautor: Martin121 » 25 wrz 2018, 21:12

P.S Byłem w zeszłym tygodniu u hodowcy który miał sporo rzeczy zautomatyzowanych. Byście się zdziwili.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Z kim zacząć?

Postautor: skorupiak » 25 wrz 2018, 21:14

Sypanie paszy na polu też?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości